Home Bydlení Toužíte po domácím mazlíčkovi? Pořiďte si takového, kterému nevadí váš nedostatek času

Toužíte po domácím mazlíčkovi? Pořiďte si takového, kterému nevadí váš nedostatek času

by czeko
0 comment

Toužíte po domácím mazlíčkovi, ale zároveň si moc dobře uvědomujete, že na něj pravděpodobně nebudete mít dostatek času? Pokud tomu tak opravdu je, nemusíte smutnit. Existují totiž druhy domácích mazlíčků, kterým vůbec nevadí, že na ně nemáte čas. Jsou to živočichové, kteří si žijí svým vlastním životem. A většině z nich lze vybudovat obydlí ze stavebnice Aluhobby (z hliníkových profilů je možné sestavit jak terárium, tak ptačí klec nebo holubník).

Chameleoni jako mistři převleků a akrobacie

Mezi tyto domácí mazlíčky patří kupříkladu chameleon. Dokonce se o něm říká, že ho lidská ruka může vystresovat a stres – ten je pro něj pak smrtící. Samozřejmě si lze chameleona i ochočit, ale pokud mu nebudete denně věnovat hromadu pozornosti, nezblázní se. Spíše za to bude rád. 

Chameleon je považován za mistra převleků a také za mistra akrobacie. Pyšní se velice zvláštní vlastností, a sice umí se zbarvit podle své nálady. Všímejte si proto jeho převleků, napoví vám o něm opravdu mnoho. 

Hadi budí respekt i umí uklidňovat

V poslední době jsou velice oblíbení hadi. Sice potřebují trochu větší terárium a musíte je krmit živými tvory, na druhou stranu jsou to uklidňující pohodáři. I když je pravdou, že u někoho mohou vzbuzovat velký respekt. 

Jakožto chovatel sáhněte rozhodně po škrtičích, nikoli po jedovatých hadech. Jsou to skvělí mazlíčkové do domácností s alergiky. Jelikož nemají žádnou srst, nemohou způsobit žádnou alergickou reakci. Obecně ale mluvíme o prakticky bezúdržbovém zvířeti, který svému majiteli bude dělat opravdu velkou radost. 

Želvy pro nejmenší

Pakliže chcete pořídit nějakého mazlíčka svým dětem, pak jim určitě pořiďte želvu. Opět mluvíme o prakticky bezúdržbovém zvířeti, kterého musíte krmit a vyměňovat mu jednou za čas vodu. Samozřejmě jeho životní nároky se odráží od toho, jaký druh želvy si domů přinesete. Každá želva potřebuje trochu něco jiného ke svému bezproblémovému životu.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz