Home Bydlení Zvolte si správné záclony a podtrhněte styl vašeho bydlení

Zvolte si správné záclony a podtrhněte styl vašeho bydlení

by czeko
0 comment

Za útulností a příjemností interiéru stojí různé bytové doplňky. K nim patří ostatně i záclony, které si buď kupujete rovnou v obchodech nebo na internetu, nebo si nejdříve zakoupíte dekorační látku, z níž si pak necháte ušít záclony přesně na míru. Ať už preferujete záclony na míru nebo je kupujete z oblíbeného internetového obchodu, v každém případě vám právě tento bytový textil může pomoct podtrhnout styl bydlení a jeho jedinečnost. 

Volte především jednoduchost, ta se nyní nosí

V současné době jsou záclony součástí prakticky každého interiérového stylu. Možná však ve vaší domácnosti zatím žádný styl nepřevládá, což chcete napravit. Pokud se rozmýšlíte nad tím, pro jaký interiérový styl se rozhodnout, měli byste vsadit hlavně na jednoduchost. Ta se totiž nyní nosí a ta je právě nyní moderní. 

Jednoduchý moderní styl, ve kterém vyniknou materiály bez vzorů – to je přesně to, co je nyní tak oblíbené a s čím se v moderních domácnostech nejčastěji potýkáte. Jelikož je látka bez vzoru, musí vyniknout trochu jinak, a to ideálně díky řasení nebo díky tomu, že zakryje velkou, výraznou plochu. 

Záclony součástí historizujících interiérů

I historizující styl interiérů je dnes velice oblíbený. Mluvíme v tomto případě konkrétně o stylu, se kterým se setkáváte na zámcích nebo v jiných barokních stavbách, které jsou zařízeny dobově. Záclony jsou většinou staženy šňůrou se zdobením, jsou mnohdy těžší, nikoli vyšívané nebo podobně. Obvykle zdobí velká okna, která jsou dominantou celého honosného interiéru. 

Romantický styl dominuje v domácnostech, kde vládne žena

Pokud patříte k lidem, kteří jsou spíše romantickou povahou než jinou, pak ve vaší domácnosti najdeme spíše romantický styl, který převládá. Součástí takového stylu jsou i romantické závěsy čili závěsy, které jsou zdobnější. Mají většinou květinový nebo geometrický motiv a ne vždycky splývají se svým okolím. 

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz