Home Bydlení I zateplení domu sníží energetickou náročnost budovy

I zateplení domu sníží energetickou náročnost budovy

by czeko
0 comment

Zjistili jste, že vyhazujete opravdu nemalé peníze za energie? Trápí vás to, že dodavatelé energií neustále zvyšují své ceny? Je načase investovat do některého z úsporných opatření, abyste zároveň snížili energetickou náročnost svého rodinného domu. Těmito úspornými opatřeními myslíme kupříkladu to, na co se vztahuje dotace z programu Nová zelená úsporám. Mluvíme tedy o rekuperaci, také o tepelném čerpadle nebo klimatizaci, dále o zateplení střechy. 

Možná si říkáte, že třeba taková střecha, respektive její zateplení nemůže vést k vysoké úspoře. Jenže to je omyl. “Jenom” zateplení střechy dokáže snížit náklady na vytápění až o jedenáct procent, a to je opravdu citelné číslo. 

Energetickou náročnost budovy udávají zejména tepelně technické parametry

Je třeba konstatovat, že energetickou náročnost budovy udávají zejména tepelně technické parametry. Tím se myslí třeba konstrukce, také obvodové stěny, okna a samozřejmě také střecha. Zejména střechou neustále uniká velké množství tepla. Když nastane zima, lze říct, že vyhazujete peníze doslova střechou, protože teplo uniká střechou doslova jako pominuté. 

Jelikož se pomalu, ale jistě rozjíždí topná sezona, je načase zateplit střechu. Jak již bylo nastíněno, i na toto úsporné opatření je možné získat dotaci, která bude opravdu citelná. Nebude to jen několik stovek korun, které zaplatíte za odborný posudek. 

Hitem jsou takzvané hybridní střechy

V posledních letech se stává velkým hitem jedna věc, a sice hybridní solární střechy. Tento typ střech, na kterých je umístěna fotovoltaická elektrárna, si umí vyrobit vlastní elektřinu i teplo. Nemusíte tak spoléhat na dodavatele energií a už vůbec nemusíte smutnit, když dodavatelé energií zvýší cenu za energie. Vaše hybridní střecha sama vyrobí teplo a energii, kterou budete moct používat a která tak sníží spotřebu elektrické energie, kterou pobíráte od vašeho neustále zdražujícího dodavatele.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz