Home Zdraví Svěcená voda

Svěcená voda

by czeko
0 comment

Čistá voda je čirá a průhledná. Odráží se v ní světlo nebes, světlo slunce i hvězd. Stejně tak by naše duše měly vyzařovat čistotu, aby se v nich jasně odráželo nebe víry, slunce božské lásky a světlo hvězd křesťanských ctností.

Svěcená voda nám připomíná, že naše duše byly omyty a očištěny vodou svatého křtu, a tím jsme byli přijati do společenství Božích dětí. Pokaždé, když si svěcenou vodou naneseme na čelo, připomínáme si své svaté křestní sliby a závazek, který jsme na sebe tehdy vzali, zachovat si čistotu duše. 

Stejně tak je svěcená voda neustálou výzvou k očištění našich srdcí od hříchu pokáním. Proto se zbožní křesťané při přijímání svěcené vody modlí: „Pokropíš mě yzopem, Pane, a budu očištěn, omyješ mě a budu bělejší než sníh.“  

Svěcená voda je symbolem rosy Boží milosti, která osvěžuje a čistí duši, takže se stává službou Bohu.

Chcete se dozvědět něco o hvězdách, osudech lidí a znameních? Jak o činských znameních, tak normálního klasického zvěrokruhu? Určitě navštivte náš blog o těchto věcech, kromě jiného. Máme pro Vás připraven například článek o znamení střelce nebo o znamení štíra.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz