Home Bydlení Psi a kočky už nejsou nejoblíbenější domácí mazlíčkové. Zájem roste o jiné tvory

Psi a kočky už nejsou nejoblíbenější domácí mazlíčkové. Zájem roste o jiné tvory

by czeko
0 comment

Když se řekne slovo “domácí mazlíček”, většina lidí si vybaví psy a kočky. Je to z toho důvodu, že lidé si opravdu nejčastěji pořizují právě zmiňované čtyřnohé živočichy, tedy do nedávna tomu tak bylo. Nedávné průzkumy odhalily, že zájem roste o zcela jiné domácí mazlíčky. O věrné psy a samostatné kočky už takový zájem není, lidé chtějí svým domácím mazlíčkem zaujmout, někdy až šokovat. 

Nabízí se však otázka, jací konkrétní domácí mazlíčkové tedy vedou mezi Čechy. Prozraďme si několik z nich, o které zájem v poslední době velice roste. 

Papoušci

Stále více lidí se uchyluje k chovu ptactva. Věděli jste, že chov ptactva je jedním z nejstarších koníčků vůbec? Dříve se však dávala přednost holubům, dnes jsou nadmíru atraktivní papouškové. Začínající chovatelé volí nenáročné andulky čili papoušky vlnkované, pokročilejší chovatelé to zkouší s trochu většími papoušky, jak je Ara. Oblíbená je i chocholatá, trochu ukřičená korela. 

Každý chovatel ptactva musí mít na paměti, že jeho okřídlený mazlíček potřebuje ke svému spokojenému životu hlavně hezké obydlí. Ptačí klec nebo venkovní voliéru doporučujeme sestavit ze stavebnice Aluhobby. S pomocí návodu dáte snadno a rychle dohromady hliníkové profily a další součástky. Budete se opět cítit jako děti, které trápilo jenom jedno jediné dilema, a sice co ze stavebnice postaví. Vy to však už budete vědět. 

Hadi

Dalším stále atraktivnějším domácím mazlíčkem je dlouhý a slizký had. Hadi jsou stvoření, která rozhodně budí v lidech respekt, řada lidí se jich i bojí. To je však často důvod, proč do nich lidé investují. Nechtějí mít mazlíčky, k nimž se budou lidé tulit. Chtějí mít takové, z nichž půjde strach. 

Pavouci

Většina lidí se jich štítí, přesto se najdou ti, kteří si je koupí a dají do připraveného terária. Řeč je o pavoucích, o které taky roste v poslední době zájem. 

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz