Home pro Ženy Jak předejít zápachu z vašeho sportovního oblečení?

Jak předejít zápachu z vašeho sportovního oblečení?

by czeko
0 comment

Představte si následující situaci – po 30 minutách cvičení procházíte posilovnou a několik lidí se za vámi otočí. Vy znáte důvod – vaše oblečení je propocené a zapáchá. Je to přirozené, nicméně známe několik triků, které vás můžou podobných situací vyvarovat. 

  1. Používejte vhodný antiperspirant

Každý z nás ví, jak je antiperspirant během sportování důležitý. Při jeho výběru volte takový, který bude jemný nejen k vaší pokožce, ale i k vašemu oblečení. Ujistěte se, že používáte antiperspirant, nikoliv deodorant (ten je důležitý pouze k překrytí pachu, nezabrání však jeho vytvoření). Antiperspirant používejte před samotným cvičením a počkejte několik minut, než se oblečete, abyste na triku neměli bílé skvrny. Oblečení po použití antiperspirantu zůstane suché a pot tak bude odváděn z těla pryč.

  1. Vyhněte se zbytečným vrstvám oblečení

Je důležité si uvědomit, jaký sport budete provozovat a které oblečení je pro jeho výkon optimální. Velmi často je zvýšené pocení způsobeno tím, že při cvičení nosíme až příliš mnoho vrstev. Je správné mít jednu vrstvu navíc pro zahřátí, následně je však dobré ji sundat. Tak zabráníte nadměrnému pocení a zápachu. Zároveň mějte vždy po ruce ručník, abyste si případný pot mohli z těla ihned otřít. 

  1. Pečujte o svou obuv

Pokud chcete zabránit nepříjemnému zápachu z bot, používejte sprej na ně určený. Přípravek nestříkejte do bot těsně před cvičením, ale aplikujte ho den před tím, než máte naplánovaný workout v posilovně. Boty tak mohou vyschnout a sprej může fungovat tak, jak má. Vždy je důležité sledovat složení spreje, aby nedošlo k alergické reakci. 

  1. Dejte si pauzu

Touha zvládnout náročné cvičení je pro většinu z nás normální. Nic se však nemá přehánět. Budete-li mezi každým cvičením dělat krátké pauzy, tělo si vydechne, krátce zregeneruje a navíc nebude produkovat tak velké množství potu.

5. Používejte správný prací prostředek

Když vybíráte prací prostředek pro své oblíbené sportovní kousky, vždy zvolte ten nejkvalitnější. Perfektní volbou pro sportovní oblečení jsou nové kapsle Ariel Active Deo-Fresh. Nejenže odstraňují skvrny již během prvního praní, zároveň se zbavují zápachu již v samém místě vzniku. Vaše sportovní kousky tak budou brilantně čisté a se svěží a s dlouhotrvající vůní. Díky jednoduché aplikaci zvládne použít kapsle kdokoliv. Stačí je vhodit do pračky ještě před přidáním prádla a pak už si jen užívat voňavého oblečení. Navíc kapsle fungují i při praní na nízkých teplotách okolo 20 stupňů (za to ručíme!). 

cid:image003.png@01D50A42.0A722630

Kapsle musí být skladovány z dosahu dětí.

Více na: www.keepcapsfromkids.eu

Náš tip: Nadměrný zápach z funkčního oblečení můžou způsobovat i nekvalitní materiály. Kupujte pouze kvalitní sportovní oblečení od ověřených výrobců.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz