Home Magazín Proč si pořídit bivak na ryby?

Proč si pořídit bivak na ryby?

by czeko
0 comment

Rybářský bivak je velmi praktickou a příjemnou částí vybavení potřebného k pobytu u vody. Ve svém arzenálu by ho měl mít každý rybář. Bivak na ryby je obdobou stanu, ale s odnímatelnou podlážkou.

Ochrání vás před sluncem, deštěm či jakoukoli nepřízní počasí a vy tak budete moci strávit lenošením u vody či rybařením podstatně delší čas.

V čem se bivak liší od stanu?

Rozdíl mezi bivakem a stanem není velký, není ani přesně stanovena hranice, kde jedno končí a druhé začíná. Obecně lze říci, že stan má pevnou podlážku, zatímco bivak nikoli. Bivaky ale stejně bývají vybaveny podlážkou, která je odnímatelná, případně jí k bivaku lze dokoupit.

Bivak také vypadá téměř stejně jako stan, další výhodou oproti němu je ale rychlá manipulace. Rozložení rybářského bivaku vám zabere jen pár vteřin.

Výhody bivaku při pobytu u vody

Větší komfort

Jak jsme viděli výše, v bivaku budete mít nejen při rybaření své teplo a pohodlí.

Delší pobyt u vody

Díky ochraně před nepřízní větru a počasí budete schopni strávit u vody podstatně víc hodin než bez bivaku, a případně tam i přespat. Pražící sluneční paprsky, déšť či vítr vás nebudou rozrušovat.

Snadná manipulace

Rozložení bivaku je velice rychlé, a přitom neztrácíte nic ze svého komfortu.

Na co dbát při výběru bivaku?

Nejdříve si ujasněte, jaký tvar váš nový bivak bude mít. Nejčastější jsou bivaky ve tvaru tunelu se zkoseným koncem, či ve tvaru kopule.

Poté se zaměřte na materiál, ze kterého jsou vyrobeny tyče bivaku. Ten bude určovat jeho vlastnosti. Tyče mohou být laminátové, duralové či ocelové. Pro rybaření se nejvíce hodí bivak s ocelovou konstrukcí, protože nejlépe odolává vlivům počasí a je stabilní. Několikahodinové rybaření ho proto nerozhodí.

Dalším důležitým bodem je plášť bivaku. Střecha bivaku a jeho 3 strany bývají pevně spojeny, tou čtvrtou je vchod, kterého součástí by měla být také moskytiéra. Ideálním materiálem pro plášť je nylonová tkanina se silikonovou úpravou.

Další parametry bivaků důležité pro rybaření

Při bivaku na ryby je absolutně nejdůležitějším parametrem vodní sloupec. Jeho výška určuje, jak velký tlak vody bivak vydrží. Jeho hodnota se může pohybovat mezi 2 000 – 20 000 mm. Čím je vyšší, tím je bivak nepromokavější.

Rozměry

Při koupi si ujasněte, kolik vás u vody bude. Budete sami, nebo potřebujete bivak pro dva? Vyrábí se v různých rozměrech, klidně můžete sehnat také bivak pro tři či čtyři osoby. To, kolik lehátek se do bivaku vejde, je dáno pouze jeho rozměry.

Hledejte různé vychytávky

Dnes už i bivaky disponují příslušenstvím. Může jít o odnímatelné podlážky pro větší pohodlí, přídatné přehozy na bivak tvořící další plášť a zvyšující odolnost proti chladu a vodě či kšilty nad vchodem do bivaku, které vám vytvoří jakousi předsíň.

Najít lze i další příslušenství jako jsou držáky na rybářské pruty či háčky pro zavěšení svítidel. Mrkněte na stránku Rulyt.cz sekce rybářské potřeby.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz