Home Rady a návody Proč si koupit kvalitní koberec?

Proč si koupit kvalitní koberec?

by PH
0 comment

Koberce rozhodně nejsou pasé, právě naopak. V posledních letech zažívají svou renesanci.

Čištění je už hračka

Dříve nebyly koberce oblíbené hlavně kvůli složitému čištění. Odstranit například skvrny od vína či rajské polévka dokázali pouze ve specializovaných čistírnách. Dnes však nejde o žádný velký problém.

Rozlité barevné tekutiny již díky moderním čistícím přípravkům nepředstavují tak velkou výzvu jako v minulosti. Stále sice neumí zázraky, nicméně s většinou nečistot si poradí.

I vysávání je již mnohem zábavnější a zároveň také efektivnější. Současné luxy dokáží spolehlivě odstranit nejen prach, nýbrž i roztoče.

Kdo navíc nechce, nemusí se vysavače ani dotknout. Stačí si koupit robotický model, který pracuje samostatně. Ty nejlepší variace dokonce dokáží překonat i obtížnější překážky.

Dobrý tepich zadržuje teplo

Na rozdíl od většiny jiných podlahových krytin nejsou koberce studené. Tato vlastnost se hodí hlavně během zimních měsíců, kdy je možné chodit po tepichu bez potíží třeba i naboso. Nachlazení od nohou zde rozhodně nehrozí.

Co se týče absorpce, potažmo distribuce tepla, nejlépe jsou na tom koberce s dlouhým vlasem. Ty jsou nejen příjemné na dotek, ale zároveň dokáží vyrobit v místnosti lepší tepelnou pohodu, aniž by bylo nutné pouštět topení na plno. Díky takovýmto tepichům je reálné ušetřit během roku nějakou tu stovku navíc.

Nejlepší modely

Lidé toužící po něčem skutečně exkluzivním by se měli zaměřit na pravé orientální koberce. Ty jsou vyráběny pouze z přírodních suroviny a vždy ručně. Díky tomu se často jedná o umělecká díla, která vydrží sloužit po generace.

kvalitními orientálními koberci se však v českých domácnostech příliš nesetkáme. Jsou totiž docela drahé. I levnější kousky stojí vyšší desítky tisíc korun. Na druhou stranu jde o investici, která se rozhodně zúročí.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz