Home Rady a návody Vyzkoušejte výtečnou etiopskou kávu přímo z pražírny

Vyzkoušejte výtečnou etiopskou kávu přímo z pražírny

by PH
0 comment

Etiopie se pyšní staletou tradicí pěstování kávy. Právě z této země pochází rostlina Coffee Arabica, která představuje zhruba 60 % světové produkce kávy. Čím jsou však etiopská kávová zrna tak výjimečná? Vyznačují se složitějším buketem chutí a hedvábnější texturou, přičemž chuť je svěží a s nádechem citrusů, což vytváří jemné, avšak plné aroma.

Pokud jde o chuť a kvalitu, etiopská káva patří mezi nejlepší druhy kávy na světě. Oblíbená pražírna Káva Monro ji má také ve své nabídce.

Kolik druhů etiopské kávy existuje?

Existuje spousta druhů etiopské kávy, přičemž nejlepší způsob, jak je rozlišit, je podle regionů původu. V Etiopii se nachází spousta významných oblastí, kde se pěstuje káva.

Sidamo

Sidamo je považováno za kolébku kávy a zrna z této oblasti jsou charakteristické citronovými tóny a kyselkavou chutí. Sidamo je taktéž domovem kvalitních kávových zrn jako Yirgachefe a Guji.

Harrar

Dalším oblíbeným druhem kávy je Harrar. Zrna z tohoto regionu se pěstují ve vysokých nadmořských výškách, což kávě dodává citrusové a květinové tóny, podobně jako jiné etiopské kávy, ale s větší intenzitou a bohatostí.

Genika

Jedná se o malá kávová zrna šedivé barvy, která nabízejí chuť připomínající čokoládu a víno. Genika se dá najít pouze v Bench Mají v Etiopii.

Znáte metodu Cold Brew?

Káva může být i osvěžující, což je obrovské téma s přicházejícím teplým počasím. Příprava studené kávy vyžaduje minimální přípravu a úsilí. Budete potřebovat pouze filtr nebo cedník a velkou konvici. Zvládnout to je snadné, ale buďte trpěliví. Pro začátek smíchejte jeden díl etiopské kávy se čtyřmi díly vody. Pak na scénu přichází trpělivost. Směs totiž musíte nechat odstát 12 až 18 hodin.

Podívejte se na to, co všechno nabízí pražírna zrnkové kávy Jihlava, která oslavuje 20 let od vzniku. Při této příležitosti pražírna připravila slevový kód „20letMONRO“, který je již aktivní s 10% slevou.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz