Home Zdraví Proč je nutné tělu dodávat kyselinu listovou?

Proč je nutné tělu dodávat kyselinu listovou?

by ona
0 comment

Čekáte miminko? Rádi byste se dostali do psychické pohody a celkově prospěli svému zdraví? A kyselinu listovou užíváte?

Kyselina listová je důležitým vitamínem skupiny B, který se v organismu podílí na řadě chemických procesů. Pod patronátem má například dělení buněk, krvetvorbu (tvorbu červených krvinek), metabolismus aminokyselin či vývoj nervového systému embrya. Proto by na její příjem měly myslet nastávající maminky. Ale nejenom ony. Velkou roli kyselina listová hraje i v oblasti prevence řady srdečních onemocnění včetně infarktu. Pomáhá si ale držet od těla i mozkovou mrtvici a osteoporózu. A v neposlední řadě celkově uklidňuje a přispívá k psychické pohodě.

Přírodní zdroje

Jednou z možností je přijímat tuto důležitou živinu ze stravy. V největší míře je kyselina listová zastoupena ve špenátu, zelí a hlávkovém salátu, tedy v listové zelenině (odtud také její název). V omezenější míře ji pak najdeme v avokádu, luštěninách, celozrnných obilovinách a játrech. Spoléhat se na přírodní zdroje se ale nemusí vyplatit, obzvláště pokud se jedná o ty vyprodukované konvenčním zemědělstvím, které vitamínů a minerálů kvůli chemickým postřikům často mívají pomálu. Mnohem větší jistotou v tomto ohledu je zelenina vlastnoručně vypěstovaná, popřípadě ta v biokvalitě od farmáře, kterému můžete důvěřovat.

Přírodní produkty, vitamíny a minerály

Chcete-li jistotu stoprocentní, tak to jsou doplňky stravy, na nichž je množství účinné látky jasně deklarováno. Doporučit lze například přípravek Kyselina listová super z portfolia společnosti Naturvita, která se specializuje na výrobu kvalitních přípravků pro zdraví a krásu. Ten navíc spolu s vitamínem B9 obsahuje i další skupiny vitamínů skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6 a B12). Přípravek je k sehnání buď na e-shopu značky Naturvita nebo v internetové lékárně www.gigalekarna.cz.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz