Home Finance Osobní finance – kde získat informace?

Osobní finance – kde získat informace?

by czeko
0 comment

Finanční gramotnost a zodpovědné chování týkající se financí není stále pro mnoho občanů samozřejmost. V mnohých případech si lidé berou půjčku, aby uhradili půjčku jinou. Kombinují různé spotřebitelské úvěry, splátky hypotéky a na běžné „provozní“ výdaje jim už peníze nezbývají. Jak se orientovat ve složitém světě financí?

Denně na každého z nás působí obrovské množství různých reklam týkající se financí. Levná hypotéka, bezúročná půjčka, americká hypotéka, půjčka na rekonstrukci, on-line půjčka, půjčka na auto, mikropůjčka, půjčka bez doložení příjmů. Reklamy na lidi útočí z televize, rádia, tisku i internetu. Všechny slibují jednoduché a levné získání finančních prostředků.

Člověku se z toho může zatočit hlava a nabyde snadno dojmu, že vlastně nejde o nic zásadního. Opak je ale pravdou. Každá půjčka je zásadní, protože více či méně zasahuje do finančního rozpočtu jednotlivce nebo rodiny.

Poradit se není ostuda

Ne každý ví, co je kontokorent, RPSN, fixace, refinancování. Kdo si netroufá na výběr vhodné půjčky nebo si nedokáže spočítat, jaká z nabízených variant je pro něj nejvýhodnější, se nemusí bát požádat o radu odborníky. V současnosti existuje řada finančních poradců, kteří vyberou řešení na míru každému klientovi. Tato služba ale obvykle bývá zpoplatněna.

Internetové on-line poradny

Při konkrétním problému, se kterým si člověk neví rady, je možné využít finanční internetové poradny. Ty jsou provozovány zdarma. Veřejně se do ní napíše konkrétní dotaz, na který opět veřejně odpoví odborník na danou problematiku. Vzhledem k tomu, že se dotazy velmi často opakují, kolikrát postačí si pouze pročíst předchozí příspěvky.

Získávání informací po vlastní ose

Někdo si nechá raději poradit od profesionála, někdo se chce v množství nabídek zorientovat sám. Není vůbec špatná zkušenost o možnostech půjček získat určité povědomí. Ideálním pomocníkem je samozřejmě internet, kde lze najít mnoho praktických rad a doporučení. Například stránky www.hardyn.cz poskytují kromě jiného i množství informací o jednotlivých typech finančních produktů. Zjednodušeně, přehledně, zkrátka tak, aby to pochopil i laik.

Opravdu důsledný člověk si může také sám porovnat nabídky společností, které půjčky nabízí. Obezřetnost je ale v tomto případě na místě. Na webových stránkách jednotlivých společností se většinou uvádějí modelové případy, prezentují se úroky „již od“ nebo uvedená kritéria platí jen za předpokladu splnění určitých podmínek. Informace jsou pouze orientační.

Mnohem relevantnější pohled na věc přinese osobní schůzka v dané společnosti nebo alespoň telefonický rozhovor, ve kterém dojde k popsání konkrétní situace. Čas investovaný do hledání nejvhodnějšího řešení se určitě vyplatí.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz