Home Rady a návody Není důvod platit za programy plnou cenu

Není důvod platit za programy plnou cenu

by PH
0 comment

Koupě počítače je bezpochyby pro většinu lidí poměrně velká investice. Nicméně utrácení peněz po pořízení si nového stroje nekončí. Aby totiž mohl počítač adekvátně fungovat, potřebuje ke svému chodu systém.

A ten zdaleka nejpopulárnější se jmenuje Windows, avšak jeho cena není příliš lákavá. Je možné si ho pořídit levněji, případně se poohlédnout po nějaké alternativě?

Systém zdarma nefunguje podle předpokladů

Alternativy existují a takřka vždy se jedná o nějaké variace na Ubuntu. Tento systém je distribuován zcela zdarma, což je jeho největší výhoda. Proč tedy už dávno nenahradil Microsoft Windows 11 na jeho trůně? Důvodů k tomu existuje více.

Hned na první pohled si uživatel všimne trochu jiného rozhraní. Některé verze ho mají velmi podobné Windows, jiné se v mnoha ohledech liší. A v tom je trochu problém. Pokročilý uživatel se poměrně snadno zorientuje, avšak naprostí laici, kterých je většina, prostě nemají potřebu se hrabat ve složitějším rozhraní.

Druhou ošklivostí, která sužuje Ubuntu, je velmi mizerná kompatibilita s mnoha druhy softwaru. Proto nejen programátoři, ale třeba i grafici dávají takřka vždy přednost produktu od Microsoftu. Sice existují různé emulátory, které dokáží celou řadu programů nakonec rozjet, ovšem jedná se o komplikaci navíc.

Ani hráči z Ubuntu příliš nadšení nejsou. Stejně jako jiné druhy softwaru, tak ani herní pecky často není možné na tomto systému rozjet.

Toto jsou důvody, proč je Windows stále tak populární a lidé jsou ochotní dát za něj tisíce korun. Takové velké peníze stát ale nemusí. Tento systém se dá pořídit mnohem levněji.

Levnější možnost

Levněji je Windows k mání hlavně v obchodech, jež prodávají již jednou používaný software. Ten je díky tomu levnější často i o vyšší desítky procent. Tímto způsobem si lze pořídit nejen systém, ale třeba i textový editor Office 2021.

Stačí si jen objednat, zaplatit a počkat pár minut, než do mailu přijde Microsoft Office licence. Tak jednoduché to je.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz