Home Cestování Dálniční známka 2024 zdražuje, nakupte za původní cenu

Dálniční známka 2024 zdražuje, nakupte za původní cenu

by PH
0 comment

Cestujete po Česku na delší vzdálenosti? Pak pravděpodobně kus své cesty jedete po D1, spojnici republiky, nebo po některé z kratších dálnic. Zřejmě už jste zaslechli, že od roku 2024 se zdražuje dálniční známka.

Dálniční známka 2024 zdražuje až od března 2024. Ještě stále tedy máte šanci si ji zakoupit za nižší cenu. A pokud jste si novou nekoupili, určitě byste to měli udělat. Pro běžná vozidla se cena roční dálniční známky mění z 1 500 Kč na 2 300 Kč, což je podstatná změna. Přichází však i jedna změna k lepšímu, konečně bude dostupná jednodenní známka za 200 Kč.

Kupte dálniční známku a aktivujte ji později

Proč si koupit dálniční známku za nižší cenu, i když ta vaše aktuální je platná? Protože platnost dálniční známky může začít až za 3 měsíce od data nákupu. Je tedy možné pořídit si novou dálniční známku v únoru a aktivovat si ji až od května. To zní dobře, že? Jste-li už rozhodnutí, máme pro vás ještě radu, kde vlastně známku pořídit.

Dálniční známku pořídíte elektronicky

Doby, kdy se dálniční známky lepily na přední sklo, jsou už dávno pryč. Dneska známky existují elektronicky, což znamená, že se dají pořídit online. Kromě oficiálního prodejce se dálniční známka Česko dá pořídit i na portálu Czdalnice.cz, kde koupí přispějete k zelenější budoucnosti.

Přispějte na výsadbu stromů

Dálniční známka z tohoto portálu je o něco dražší, protože z každého prodeje jde příspěvek na výsadbu stromu. Tím pádem planetě trochu vynahrazujete vyprodukované emise, za které jste zodpovědní, protože jezdíte autem. Věděli jste, že v dopravě vzniká asi 30 % všech emisí oxidu uhličitého v EU? Ta silniční se podílí 72 %!

A nezapomeňte, dálniční známku byste si měli pořídit před 29. únorem 2024, od března se výrazně zdraží. Naštěstí to jde vyřešit online za pár minut, takže si stačí vzpomenout opravdu až posledního února.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz