Home Magazín Méně stresu a vyšší produktivita v práci. Oslavte 23. červen se svým čtyřnohým kamarádem v kanceláři

Méně stresu a vyšší produktivita v práci. Oslavte 23. červen se svým čtyřnohým kamarádem v kanceláři

by czeko
0 comment

Češi jsou milovníci domácích zvířat. V počtu čtyřnohých kamarádů se vždy umísťovali na předních místech světových žebříčků. Tento trend zaznamenal během pandemie další výrazný nárůst. Studie společnosti Mars Petcare, kterou provedlo Waltham Science Center, uvádí, že 81 % majitelů trávilo v tomto období více času se svými domácími mazlíčky. Ti se tak stali přirozenou součástí pracovního dne. Tento posun již zaznamenalo několik zaměstnavatelů, kteří zavedli nebo postupně zavádějí pet-friendly kanceláře. Tento koncept se bude slavit v oficiální den s názvem „Vezmi svého psa do práce „, který připadá na 23. června. Při této příležitosti bude možnost seznámit se s výhodami těchto kanceláří a také s několika doporučeními pro majitele domácích mazlíčků.

Kanceláře přátelské k domácím mazlíčkům nebyly před několika lety běžnou záležitostí. Vzít si s sebou do práce psa bylo něco, o čem téměř nikdo neuvažoval.

Z prvních průkopníků v této oblasti byla společnost Mars, jeden z předních světových výrobců cukrovinek, potravin a krmiv pro domácí zvířata. Na tento koncept se zaměřuje již více než deset let. Součástí záměru společnosti je vytvořit lepší svět pro domácí mazlíčky, čehož chtějí dosáhnout prostřednictvím několika pilířů, jako je podpora adopce domácích mazlíčků, dlouhodobá pomoc zvířecím útulkům a také postupné zavádění pet-friendly kanceláří, které mají velký efekt nejen pro zaměstnance, ale i pro samotnou společnost.

Vyšší produktivita, méně stresu a lepší vztahy mezi kolegy.

Mezi nesčetné výhody tohoto konceptu patří lepší atmosféra mezi zaměstnanci, vyšší produktivita a obecně méně stresu. Navíc díky tomuto řešení nemusí majitelé domácích mazlíčků nechávat své čtyřnohé přátele doma samotné po celé hodiny.

Domácí mazlíčci podporují interakci mezi kolegy, jejich přítomnost může zmírnit stres a také povzbudit lidi ke krátkým procházkám během pracovní doby, což může mít pozitivní dopad i na jejich zdraví a pohodu. Jedná se o důležitý krok v pracovním prostředí, ale také o progresivní řešení, které přinese radost domácím mazlíčkům i lidem v kanceláři.

„Přítomnost domácích mazlíčků je v našich kancelářích velmi vítána. Pomáhají zvyšovat morálku, budovat pocit sounáležitosti a přimět nás k pravidelným procházkám – to vše je prospěšné pro naše zdraví. Často pozoruji, jak jsou dny, kdy máme v kanceláři své čtyřnohé kamarády, úplně jiné. Samozřejmě je třeba dodržovat několik základních pravidel, ale atmosféra je rozhodně uvolněnější. Rádi bychom v příštích letech dále podporovali směr pet-friendly kanceláří a povzbuzovali další společnosti v zavádění tohoto konceptu.“ říká Zuzana Lošáková, ředitelka vnějších vztahů společnosti MARS pro střední Evropu.

Jak se připravit na příchod čtyřnohých přátel do kanceláře?

Aby koncept pet-friendly kanceláří správně fungoval, je třeba dodržovat několik základních pravidel. Pokud jsou mazlíčci v kanceláři vítání, zde je několik tipů, které pomohou k tomu, aby se pes stal jedním z dalších nepostradatelných spolupracovníků.

  1. Zvažte povahu svého psa

Důležité je ujistit se, že se mazlíček rád potkává s novými lidmi a jinými domácími mazlíčky. Pokud má sklon k úzkosti v novém prostředí nebo se cítí nepříjemně v kontaktu s neznámými lidmi či domácími zvířaty, možná bude šťastnější, když zůstane doma. Vhodné je zamyslet se and tím, co je nejlepší pro domácí mazlíčka a také zkusit pouze krátkou návštěvu, než se člověk vrhne na celý den nebo týden v kanceláři.

  1. Ujistěte se, že jste připraveni vzít svého domácího mazlíčka do práce

V zájmu ochrany spolupracovníků a ostatních domácích mazlíčků by se majitelé měli ujistit, že jejich pes je zdravý a očkování je aktuální.

  1. Zabezpečte svůj pracovní prostor proti zvířatům

Čtyřnohý přítel by měl vždy mít klidné a pohodlné místo, kde může kdykoliv během dne odpočívat. Skvělou volbou je také mít s sebou psí tašku: ta by měla obsahovat krmivo pro psy, pamlsky a misky na jídlo a vodu. Důležité je zajistit speciální hračky, které pomohou psa zaměstnat. Na podlaze by neměly být žádné nevhodné věci, které by pes mohl sníst nebo rozkousat. Dále se doporučuje mít v kanceláři odpadkové koše spíše uzavřené a veškeré kabely zajištěné.

  1. Vy jste šéf! Mějte svého domácího mazlíčka nablízku

Domácí mazlíček by měl vždy zůstat v blízkosti svého majitele a neměl by rušit nebo mít jakýkoliv negativní vliv na ostatní spolupracovníky. Během pracovního dne je možné používat vodítko nebo přepravku, aby byl mazlíček na požadovaném místě v blízkosti svého páníčka. Vhodným řešením je domluvit se s ostatními spolupracovníky na hlídání obzvlášť jestli je v průběhu dne plánovaná důležitá schůzka.

  1. Dělejte si přestávky na procházky

V neposlední řadě je důležité zvyknout si plánovat čas, kdy majitel půjde se svým věrným přítelem během pracovního dne na krátkou procházku.

Chcete také zavést pet-friendly kanceláře?

Každému, kdo by chtěl tento koncept zavést, je k dispozici veřejná bezplatná sada nástrojů. Na níže uvedeném odkazu mohou firmy najít veškeré rady, jak své prostory učinit vhodné pro návštěvu čtyřnohých přátel:

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz