Home Bydlení Matrace a jejich druhy – která je pro vás nejvhodnější?

Matrace a jejich druhy – která je pro vás nejvhodnější?

by czeko
0 comment

Je známo, že kvalitní spánek vám zajistí hlavně kvalitní matrace. Jenže jak vybrat tu správnou, když je jich na dnešním trhu tak nepřeberné množství? Rádi vám poradíme, jaké existují druhy matrací, a jaká je tedy nejvhodnější přímo pro vás.

  1. Pružinové

Jedná se o klasický typ matrace, jež obsahují dvě měkké vrstvy, mezi kterými jsou umístěny pružiny. Vyznačují se dlouhou životností, nicméně jejich položení je vhodné pouze na pevnou podložku, jelikož nedisponují pevným rámem. V dřívějších dobách se jednalo o nejrozšířenější a nejoblíbenější typ matrací.

2.    Latexové

Nejoblíbenější typ matrací v dnešní době – jsou totiž luxusní a vysoce kvalitní. Spaní na latexových matrací představuje pohodlnost a dostatečnou měkkost, jelikož jsou vyrobeny z kombinace přírodního kaučuku a syntetického latexu.

3.    Pěnové

Tenhle typ matrací se vyrábí z různých druhů pěny a jejich nespornou výhodou je univerzální použití – hodí se tedy na všechny možné typy podložek v posteli. Nejčastěji jsou vyrobeny z pěnového polyuretanu či studené, takzvaně líné pěny.

4.    Taštičkové

Opět se jedná o druh pružinové matrace, nicméně s tím rozdílem, že jsou pružiny jednotlivě sešity do speciálních taštiček. To zajišťuje větší komfort než klasické pružinové matrace. Taštičky bezpečně zajistí, že pružiny prostě neucítíte za žádných okolností.

Jakou velikost zvolit?

Při výběru kvalitní matrace je důležité brát v potaz naši výšku – ideálně by měla být minimálně o 20 cm delší. Její šířka je klasicky doporučená na 90 cm, nicméně samozřejmě můžete zvolit i širší rozměry, jako například 140 cm, 160 cm či manželské lůžko o rozměru 180 cm, 200 cm či větší.

Výběr matrace rozhodně nepodceňujte – jedná se přeci o vaše zdraví a váš kvalitní spánek, proto rozhodně nevybírejte pouze podle ceny!

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz