Home Finance Kryptoměna není jen bitcoin

Kryptoměna není jen bitcoin

by czeko
0 comment

Bez ohledu na stát nebo světadíl, kryptoměny platí po celém světě. Vlastnit je může každý, jejich nákup není složitý. Mezi nejznámější patří bitcoin, ale rozhodně není jediný.

Bitcoin byl první

Elektronické peníze vznikly především pro jednoduché, rychlé a bezpečné transakce s minimálními náklady. Zatímco převody mezi bankami i do zahraničí mohou trvat několik hodin i dní a zaplatíme za ně vysoké poplatky, u kryptoměn trvají převody jen několik vteřin. Lze s nimi obchodovat, používat jako alternativní platidlo i obchodovat mezi uživateli, jsou také skvělou investicí. Nelze je vybrat ani si na ně sáhnout, vše probíhá jen na digitální bázi. Nejznámější je bitcoin, zkráceně btc. V roce 2009 byl vytvořen anonymní skupinou vývojářů s pseunonymem Satoshi Nakamoto a dodnes se o toto autorství vedou spory. Za dva roky po jeho vzniku si bitcoinu všimli odborníci a brzy po nich také veřejnost. Krize eura a lidé hledající alternativu pro své investice přispěli ke stále se zvyšující oblibě kryptoměn. Vlastnit můžete také dash, litecoin nebo Ethereum a mnoho dalších, v současnosti existuje téměř 1400 jednotlivých kryptoměn.

Za pár kliknutí

Elektronickou měnu není nijak složité získat. Nákup bitcoinu i ostatních je jednoduchý, platí se klasickými penězi v online směnárnách nebo speciálních automatech. Unikátnost kryptoměn se skrývá především v tom, že není možné je jakkoli ovlivnit, nemá na ně vliv inflace a nikdo je neřídí. Jejich hodnotu ovlivňují samotní uživatelé, třeba také ale sociální média a zvýšená poptávka. Kryptoměnu nelze vybrat a vložit ji do peněženky, jako jsme zvyklí s běžnými penězi, ale můžeme s ní obchodovat a zvyšuje se také počet obchodů a služeb, které s nimi přijímají platbu.

Poslední průzkumy ukázaly, že bitcoin nebo jeho část vlastní desítky milionů lidí a další stále přibývají.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz