Home Zdraví Kovap: podpora pro nemocné děti

Kovap: podpora pro nemocné děti

by czeko
0 comment

Česká firma Kovap dělá svými hračkami radost už více než sedmdesát let. Jsou ale i děti, jež potřebují více, než krásné hračky, aby se mohli těšit ze života. Společnost Kovap se proto rozhodla podpořit malé pacienty, kteří bojují s cystickou fibrózou, a usnadnit jim tak cestu k plnohodnotnému životu.

Cystická fibróza je dědičná a nevyléčitelná choroba. Postihuje zejména trávicí a dýchací soustavu. Díky pokrokům v medicíně se v posledních desetiletích výrazně zlepšila prognóza a roste i průměrná délka života pacientů, léčba je však stále velmi náročná a nákladná a zahrnuje mimo jiné každodenní rehabilitace a inhalace. Zdravotní pojišťovny ale neproplácí zdaleka všechny léčebné procedury a náklady na péči jsou tak vysoké, že je většina rodin nemůže dlouhodobě nést. Přitom jsou to právě tyto úkony, jež nemocným dětem skutečně pomáhají a dávají šanci na kvalitní život.

Proto firma Kovap podporuje Klub cystické fibrózy, dobročinnou organizaci, která pomáhá rodinám zasaženým touto závažnou nemocí. Organizaci založili roku 1992 sami rodiče postižených dětí, kteří vědí nejlépe, co péče vyžaduje, a všechny dary se tak dostanou tam, kde jsou nejvíce potřeba.

Spolupráci s klubem započala firma Kovap už v roce 2021, kdy kromě finančního daru přispěla také hračkami, jež malé pacienty moc potěšily. V pomoci bude ale pokračovat, konkrétně za každou objednávku provedenou na eshopu pošle korunu přímo na účet klubu. Dále bude brzy v prodeji speciální edice berušek, kterou Kovap pro klub vyrobí. Proto každým nákupem, který na eshopu provedete, přispíváte na Klub cystické fibrózy a pomáháte nemocným dětem na cestě k normálnímu životu.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz