Home pro Ženy Korund má dlouhou a zajímavou historii

Korund má dlouhou a zajímavou historii

by czeko
0 comment

Korund má dlouhou a zajímavou historii. Poprvé ho objevil v roce 1808 sir Humphry Davy, který ho izoloval z nečisté formy oxidu hlinitého. Nicméně až do doby, kdy se objevil v čisté formě v roce 1845, kdy se korund stal všeobecně známým. 

Název „korund“ pochází ze sanskrtského slova „kuruvindam“, což znamená „rubínový safír“.

Korund se vyskytuje v různých geologických prostředích. Je běžnou součástí metamorfovaných a vyvřelých hornin kde se vyskytuje také v některých sedimentech. 

Nejvýznamnější ložiska korundu jsou ta, která obsahují kameny drahokamové kvality. Tato ložiska se nacházejí na různých místech světa, včetně Afriky, Asie, Austrálie a Severní Ameriky.

Kromě použití při výrobě rubínu a safíru se korund používá i při výrobě dalších materiálů. Patří mezi ně keramika a žáruvzdorné materiály.

Korund je tvrdá látka, která je odolná proti opotřebení. Právě díky této vlastnostiže korund je vynikajícím materiálem pro různé aplikace.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o módní společnosti Sinsay nebo například o Mohito.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz