Home Zdraví 4 fáze drogové závislosti: Která z nich je nejnebezpečnější?

4 fáze drogové závislosti: Která z nich je nejnebezpečnější?

by czeko
0 comment

Drogová závislost nevzniká přes noc. Myslíme si, že vše máme pod kontrolou. Zatím silná chemická látka již pomalu provádí změny našeho organismu i psychiky. Jaké fáze tedy má závislost na drogách?

Vše je krásné

Stejně jako alkoholismus nebo závislost na lécích, ani závislost na drogách nevzniká ze dne na den. Ze začátku bereme látky pro to, abychom se cítili lépe. Abychom se osvobodili od svých fyzických a psychických limitů a úzkostí. V první fázi závislosti nad námi ještě látka nemá moc. Organismus se s ní teprve seznamuje. Vše se nám zdá krásnější než kdy dříve.

Vše mám pod kontrolou

Užíváme drogy rekreačně, například ke chvilkovému pobavení, nebo k potlačení úzkostných stavů. Sociální období užívání drogy si s sebou bereme mezi své přátele a známé. Pomalu se stáváme na látce závislí. Právě nyní sehrává okolí nejdůležitější roli. Nechá nás spadnout do tvrdé závislosti a na samotné dno? Nebo se najde někdo, kdo nám podá pomocné lano i v době, kdy o něj nestojíme? Takový člověk nám může zachránit život i zdraví.

Jsem v hrsti

Sociální období již máme za sebou. Nyní se chemická sloučenina stará o to, abychom ji do organismu stále doplňovali. Sháníme nové a nové důvody pro její užívání. Stojí nás to spoustu času, energie, ale také financí. Zde je velké nebezpečí, že se nám již nepodaří nalézt cestu zpátky.

Chvilky bez drogy se rovnají nekonečnému zástupu výčitek

Když máme chvíli bez drogy a jsme zpět sami sebou, cítíme se látkou využití. Vnímáme, jak jsme se změnili. Nelíbí se nám, co vidíme v zrcadle. Chemická sloučenina nad námi přebírá kontrolu. Zoufale potřebujeme odbornou lékařskou pomoc. Fyzickou, psychickou. Abstinence, halucinace, deprese. Všechna tato slova moc dobře známe. Padáme na dno. Rozhoduje se o našem životě a zdraví.

Drogy jsou silné. Byly vytvořeny uměle a k tomu, abychom přestali, potřebujeme odbornou pomoc.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz