Neděle, 4 června, 2023
Domů » Jste nachlazení? Včas se zásobte a přežijte to snáze

Jste nachlazení? Včas se zásobte a přežijte to snáze

by Emma Nová
0 comment

Přestože nachlazení není příliš nebezpečné a jeho příznaky obvykle samy odezní, může vám velmi znepříjemnit život. Proto se vyplatí zásobit se hned při prvních příznacích potíží a nečekat, až se váš stav zhorší. Existují doplňky stravy, které vám pomohou snadněji překonat nachlazení. 

Díky správné kombinaci vitamínů, minerálů a bylinných extraktů můžete nachlazení zahnat rychleji a s menšími obtížemi. Pokud se chcete zásobit doplňky stravy, které vám pomohou rychle se zbavit nachlazení, hledejte takové, které obsahují echinaceu, zinek a vitamin C. Echinacea pomáhá posilovat imunitní systém a snižovat záněty v organismu

Rýma může mít různé příčiny. Nejčastěji se jedná o projev různých virových onemocnění – tedy infekcí horních dýchacích cest, nebo jde o tzv. alergickou rýmu. V obou případech stojí za to bojovat a snažit se příčinu odstranit v první řadě. Pokud se jedná o alergickou rýmu, můžete použít některý z volně prodejných léků na alergii a nosních sprejů. Vždy se však poraďte s alergologem, který vám předepíše nejúčinnější léky pro váš typ alergie.

Důležité je také pít hodně tekutin a zůstat dobře hydratovaný. Voda pomáhá ředit hlenovou sekreci, což může pomoci zmírnit překrvení. Můžete také zkusit používat každých několik hodin nosní sprej nebo výplach s fyziologickým roztokem, který vám pomůže vyčistit nosní cesty. Pokud máte potíže s dýcháním, můžete využít parní inhalaci s esenciálními oleji, jako je např. eucalyptus nebo mátový olej, který může pomoci otevřít dýchací cesty.

A co infekce horních dýchacích cest? 

Pokud vás z tohoto důvodu trápí nachlazení, pomůže vám především dostatek odpočinku, čaj a zvýšené dávky vitaminu C. Nezapomeňte se vybavit nosními kapkami a volně prodejnými analgetiky, které vám pomohou při bolestech hlavy a svalů. Ačkoli nádcha může být nepříjemná, volně prodejné doplňky stravy a léky mohou její příznaky účinně potlačit.

Na závěr nezapomeňte, že pokud máte pocit, že se příznaky nachlazení zhoršují, vždy se poraďte se svým lékařem. Lékař vám může předepsat potřebnou léčbu a poradit vám, jaké doplňky stravy mohou být pro váš stav prospěšné. Pokud o sebe budete pečovat a opatříte si zásoby, zajistíte si, že nachlazení přečkáte co nejpohodlněji.

Zdroj: elements.envato

Redakce doporučuje

O nás

LiveMag – Magazin o módě a životním stylu

@ 2008 – 2023; Provozovatelem webu je Ing. Vítězslav Kotík, MBA, U Michelského mlýna 1535, Praha 4, Inzerci na webu zajišťuje Redakce: info@press-media.cz