Home Bydlení Anglický neboli tradiční styl bydlení se dostává i do českých domácností

Anglický neboli tradiční styl bydlení se dostává i do českých domácností

by czeko
0 comment

Přemýšlíte nad tím, že začnete zařizovat svůj interiér trochu jinak – nověji? Nemusíte nad zařizováním strávit dlouhé hodiny, stačí vám řídit se pravidly nějakého konkrétního stylu. Milujete vznešenost, eleganci a také romantiku? Trefou do černého bude anglický neboli tradiční styl bydlení, díky kterému si budete připadat, jako byste se narodili všude jinde, ovšem nikoliv České republice.

Nadčasová elegance

Než se pustíte do výběru moderního jídelního stolu nebo kovových podnoží, jimiž zpestříte váš stůl a dodáte mu tím nový vzhled měli byste vědět, co to anglický neboli tradiční styl bydlení vlastně je. Mluvíme o zařízení interiéru, které je situováno prakticky kamkoliv, kde má Británie nějaký vliv. Jedná se o styl nadčasově elegantní, který je plný klasického nábytku a dekorací, jež však nejsou vzaté ze starožitnictví, i když by to tak mohlo vypadat.

Anglický styl bydlení je velmi uspořádaný a „táhne” se se současnou mladou generací už od dob, kdy v Británii žila anglická šlechta.

Dřevo hraje prim

I když je pravdou, že se v anglicky zařízených interiérech setkává materiálů vícero, jeden má přece jenom navrch – je jím dřevo, které by mělo být masivní a které by mělo hezky provonět interiér. Nejatraktivnější jsou rozhodně druhy jako mahagon, sekvoje, dub nebo ořech, kterými bývají dokonce obloženy i zdi minimálně do poloviny celé výšky.

V interiérech se také nachází i sedací nábytky s prvky dřevěnými detaily, pohovky mohou být doplněny o dřevěné, velmi masivní úchopy. V každé místnosti také sídlí dřevěný konferenční či odkládací stolek, kde by se správně (pokud bychom byli v Anglii) podával slavnostní čaj o páté.

Není to jen o dřevu

Nyní to možná vypadá, že celý anglický styl bydlení je jenom o dřevu, ale není tomu tak. Nudné nejsou rozhodně ani stěny, které po anglicku rozhodně nenudí. Jsou dekorovány tak, aby zapadaly ke každé příležitosti, ke které v interiéru může dojít. Rozhodně však nezůstávají bez povšimnutí. Většinou jsou ozdobené květinovým vzorem nebo nějakou matnou malbou.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz