Neděle, 4 června, 2023
Domů » Ježíšovo ukřižování

Ježíšovo ukřižování

by Emma Nová
0 comment

Vědci se domnívají, že první dochovaný veřejný obraz Ježíšova ukřižování byl v pátém století na dřevěných dveřích baziliky Santa Sabina, která se nachází na Aventinském pahorku v Římě. 

Protože trvalo přibližně 400 let, než se Ježíšovo ukřižování stalo přijatelným veřejným obrazem, vědci se tradičně domnívají, že to znamená, že kříž původně nefungoval jako symbol pro křesťany.

Každé ze synoptických evangelií vypráví, že ve chvíli Ježíšovy nejhlubší agónie, když visel na kříži, se mu vojáci a lidé v davu posmívali a říkali: „Zachraň se a slez z kříže!“ Tato urážka, která je velice sarkastická, tak může odrážet postoj řecko-římských lidí vůči křesťanům.

Jednoduše řečeno, jejich poselství o ukřižovaném mesiáši a Božím synu, který neměl moc zachránit se z kříže, se zdálo Židům urážlivé a Řekům a Římanům pošetilé.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech či o věcech mezi nebem a zemí?

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o nejkrásnějších krystalech na světě nebo o citátech o životě, lásce a manželství či o zajímavém zvířeti jakým je opice.

Redakce doporučuje

O nás

LiveMag – Magazin o módě a životním stylu

@ 2008 – 2023; Provozovatelem webu je Ing. Vítězslav Kotík, MBA, U Michelského mlýna 1535, Praha 4, Inzerci na webu zajišťuje Redakce: info@press-media.cz