Home Bydlení Jak na výstavbu dřevěné terasy svépomocí

Jak na výstavbu dřevěné terasy svépomocí

by czeko
0 comment

Pokud máte domek a k němu náleží větší část zahrady, je dobré tento benefit využít. Samozřejmě že je to místo, kde se mohou děti nerušeně a v bezpečí hrát, houpat se nebo se koupat v malém bazénku, zahrada pro dospělé však nemusí být pouze pro práci. Postavte si jednoduchou terasu, na které budete moci strávit čas při snídani anebo ji využít jako prostor pro hoštění návštěvy v létě.

Co budete potřebovat

Na výstavbu terasy budete potřebovat nástroje pro práci se zeminou a dřevem, dřevěné hranoly, výškově nastavitelné terče pro vyrovnání případných nerovností, terasové podložky a terasová prkna. Aby se vám lépe pracovalo, využijete také dřevěné kolíky a několik metrů špagátu, který pomocí kolíků natáhnete po obvodu plánované terasy.

Jak postupovat

Ze všeho nejdříve je nutné vybudovat pevné základy, na kterých bude terasa ve výsledku stát. Srovnejte zeminu a na ni následně vysypejte nejprve štěrk, ten pečlivě udusejte a následně na tuto vrstvu nasypejte písek, který opět dobře stlačte. Pevné základy jsou důležité, poskytují stabilní prostor pro nově vznikající terasu a její pečlivé zbudování prodlouží její životnost.

Následně je čas pro položení dřevěných hranolů, u kterých je výhodou, pokud jsou hloubkově impregnovány. Pokud za pomoci vodováhy zjistíte nerovnosti, využijte retifikační terče, které jsou vhodné pro vyrovnání větších nerovností. Pokud je nežádoucí sklon menší, můžete zvolit vyrovnání pomocí gumových podložek pod hranol, které jsou cenově lépe dostupné.

Jakmile bude konstrukce z hranolů hotová, přistupte k upevnění dřevěných prken na terasu. Dřevěná prkna by měla být, stejně jako hranoly, napuštěna impregnací pro zvýšení jejich životnosti. Doporučuje se díry do prken navrtat samostatně, až poté je připevnit k hranolům. Taktéž je vhodné, abyste postavili terasu, jejíž spodní trámy jsou ze stejného dřeva, jako dřevěná prkna. O tom, z jakých dřev je možné vybírat, si přečtěte v článku.

Posledním krokem je zařezání prken a jejich následné natření. Olejem opatřete jak ořezané hrany, tak i celou plochu, po které budete chodit.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz