Home Rady a návody Jakou střechu na zahradu?

Jakou střechu na zahradu?

by PH
0 comment

Na zahrádce většinou odpočíváme, a to buďto aktivně, nebo pasivně. Kdo dává přednost spíše druhé variantě, měl by přemýšlet o vybudování terasy. Na té se dá s vhodným zastřešením trávit klidně i deštivé dny. Střecha by však neměla být tuctová.

Levné možnosti nejsou vždy ideální

Češi jsou mimo jiné i národem kutilů a zároveň šetřílků. Tyto dvě vlastnosti se krásně doplňují a jde to vidět i na tuzemských zahradách a dvorcích, kde často dominují místo kvalitního zastřešení natažené nepromokavé plachty.

Toto řešení je sice cenově atraktivní, po estetické stránce se však jedná o katastrofu, o trvanlivosti ani nemluvě. I sebelepší plachtu totiž potrhá první silnější vítr.

Mnohem rozumnější je pořídit si profesionální řešení. Sice si člověk připlatí, ale zase bude mít jistotu, že mu zastřešení neodnese vítr. Mezi vhodné možnosti patří například zahradní altány a pergoly.

Co je lepší?

Rozdílů mezi altánem a pergolou existuje docela dost. Zatímco pergoly jsou obecně brány spíše jako jednodušší konstrukce, které mohou fungovat jak samostatně, tak i společně s domem, altány bývají po konstrukční stránce trochu komplikovanější.

Většina altánů totiž nenabízí pouze zastřešení, ale zároveň má i zábradlí, potažmo podlahu. To je samozřejmě velká výhoda, jelikož už není potřeba si vytvářet vlastní podloží. Altány se většinou budují dál na zahradě, zatímco pergoly se obvykle montují k domům a slouží jako jednoduchá střecha na terasu.

Je tedy nemožné říci, jestli je lepší altán či pergola. Oba druhy řešení totiž mají své klady i zápory.

Budování

Dnes už je docela běžné sestavovat si zakoupené zahradní zastřešení svépomocí. Součástí balení bývá i podrobný návod. Nejedná se ovšem o práci pro každého.

Hlavně lidé, kteří nemají s tímto druhem práce žádné zkušenosti, by si raději měli nechat pergolu či altán za příplatek postavit.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz