Neděle, 4 června, 2023
Domů » Jak vybrat kvalitní inkontinenční pomůcky?

Jak vybrat kvalitní inkontinenční pomůcky?

by Emma Nová
0 comment

Důvodů, proč dochází k inkontinenci, existuje dlouhá řada. Život s únikem moči ale usnadňují inkontinenční pomůcky, díky kterým si můžete i nadále užívat plnohodnotný život bez pocitu diskomfortu. K správné funkci pomůcek je ale třeba vybrat takové, na které se můžete spolehnout. Tedy kvalitní, dostatečně savé a padnoucí. Přečtěte si, podle čeho vybírat inkontinenční pomůcky, které usnadní Váš život.

Pomůcky, které usnadní život

Každá inkontinence se musí řešit. Pokud tak znáte důvod jejího vzniku a procházíte její léčbou, dost možná řešíte také vhodný výběr inkontinenčních pomůcek. Na místě je především vybrat správný typ a velikost pomůcky. Zatímco inkontinenční vložky použijete v případě slabého úniku moči, inkontinenční kalhotky nebo pleny se hodí pro ty, jež trpí střední až těžkou inkontinencí moči, a dokonce i únikem stolice.

Kalhotky mají za úkol fixovat na správném místě vložky nebo vkládací pleny, samotné pleny už nepotřebují žádné další doplňky. Někdy není snadné se v široké nabídce pomůcek vyznat – dnes jsou na trhy totiž i pomůcky speciálně navržené pro komfort mužů či kalhotky v mnoha různých velikostech. Jak tedy poznat ty nejlepší pro vaše potřeby?

Velikost na prvním místě

Zvolit vhodnou velikost je stěžejní pro komfort jejich uživatele – příliš volná plena nebo kalhotky mají za následek únik tekutiny boční stranou, malá a těsná pomůcka může způsobit bolavé otlaky. Inkontinenční kalhotky bývají označeny velikostmi S až XL, jejich savost zobrazuje počet kapiček na obalu.

Například inkontinenční kalhotky se sedmi kapkami zajišťují sací objem větší než 950 g a jsou vhodné na nošení přes noc i přes den. Ještě větší objem udrží inkontinenční kalhotky Super s osmi kapkami. Zápach navíc zvládnou minimalizovat až na osm hodin. Jejich snadné roztrhnutí na boku poskytuje maximální komfort při výměně kalhotek.

Většina produktů dnes nabízí i indikátor vlhkosti, který spolehlivě ukáže, zda je plenu nebo kalhotky nutné vyměnit. Inkontinenční pomůcky jsou vyrobeny z hypoalergenních materiálů, které snižují riziko výskytu dermatologických problému. Jako doplněk k uvedeným pomůckám je vhodné na noc používat i savé inkontinenční podložky, které slouží k ochraně matrace nebo jako pomůcka při přebalování ležících osob. 

Redakce doporučuje

Leave a Comment

O nás

LiveMag – Magazin o módě a životním stylu

@ 2008 – 2023; Provozovatelem webu je Ing. Vítězslav Kotík, MBA, U Michelského mlýna 1535, Praha 4, Inzerci na webu zajišťuje Redakce: info@press-media.cz