Home Finance Jak rozlišit bezpečné nebankovní půjčky od podvodu?

Jak rozlišit bezpečné nebankovní půjčky od podvodu?

by czeko
0 comment

Neuvážené podepsání úvěrové smlouvy může mít nedozírné následky, proto je nutné vybírat půjčku pečlivě. Čemu v případě nebankovních úvěrů věnovat pozornost? Podle jakých měřítek lze alespoň do jisté míry rozlišit bezpečnou nebankovní půjčku od podvodu?

Zorientovat se v nabídkách všemožných úvěrů není vůbec snadné. Je výhodnější nebankovní půjčka na účet, nebo půjčka v hotovosti? Co dělat v případě, že je žádost o půjčku zamítnuta? Odpovědi na tyto otázky přináší web Niklak.cz, který se zabývá nejrůznějšími finančními tématy.

Kontrola bonity a míra schvalovatelnosti

Na první pohled se může zdát, že čím benevolentnější podmínky a vyšší míru schvalovatelnosti půjčka má, tím lépe pro žadatele. Nicméně velmi často je tomu právě naopak. Nebankovní půjčky bez doložení příjmů či kontroly registrů lze sice získat snadno, avšak za velmi nevýhodných podmínek.

Je třeba podotknout, že nebankovní půjčky bez doložení příjmů nebo bez registru nemusí být hned podvod. Ve většině případů se však jedná o úvěr s extra vysokými poplatky a úrokovou sazbou.

Riziko nesplácení je u půjček, u kterých se neprověřuje bonita neboli úvěruschopnost žadatele, velmi vysoké. Jejich poskytovatelé proto nastavují vysoké poplatky a úroky, aby toto riziko vyvážili a nepřišli zkrátka.

Recenze na nezávislých portálech

Při vybírání té nejlepší nebankovní půjčky je vhodné vyhledat různé nezávislé recenze a diskuze týkající se úvěrů, mezi nimiž se člověk rozhoduje. Příkladem může být nejlepší nebankovní půjčka – diskuze, popřípadě výše zmíněný web věnovaný z velké části právě půjčkám.

Příspěvky v diskuzích a recenze na nezávislých portálech bývají velmi cenné, protože je píší lidé, kteří mají s daným produktem nebo alespoň jeho poskytovatelem osobní zkušenosti.

Není vhodné rozhodovat se na základě recenzí zveřejněných na oficiálních webových stránkách dané instituce. Nebývají reálné a nemají tak žádnou výpovědní hodnotu.

Zároveň je doporučeno využít služeb společnosti, která je známá a má větší počet spokojených klientů. Jestliže o poskytovateli půjček není na internetu ani zmínka, je to značně podezřelé.

Transparentnost podmínek a legitimita dané instituce

K poskytování úvěrů jsou oprávněny jen takové instituce, které jsou držiteli licence pro poskytování úvěrů, kterou uděluje Česká národní banka. Pokud společnost nabízející půjčky tuto licenci nemá, operuje za hranou zákona.

Podvodníci, kterým jde pouze o vylákání peněz z důvěřivých lidí v nouzi, také často vůbec nezveřejňují podmínky půjčky. Před podepsání úvěrové smlouvy je tedy důležité ověřit, zda jsou k dispozici veškeré informace týkající se úvěru.

Klient musí být seznámen se způsobem výplaty peněz, s možnostmi splácení půjčky, s výší poplatků, úrokové sazby a RPSN a také s tím, co následuje v případě nesplácení. Pokud tyto informace k dispozici nejsou, je více než vhodné požádat o úvěr u jiné instituce.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz