Home Magazín Nedejte vráskám šanci

Nedejte vráskám šanci

by czeko
0 comment

Se stářím přichází nejenom moudrost, ale v ruku v ruce i vrásky. Jak lidé stárnou, jejich pokožka je tenčí, sušší a méně pružná.

Rychlost stárnutí vaší pokožky ovlivňuje nejenom naše strava a výběr kosmetiky, ale i vnější faktory. Jako je například kouření, pobyt v prostředí plném smogu. Dokonce i to, jak často se usmíváte nebo mračíte, má na výraz vaší tváře, když už vám není -náct veliký vliv.

Není důvod se přestat usmívat, ale je řada faktorů, které můžeme ovlivnit. Například můžeme omezit vystavování naší pokožky přehnanému UV záření, protože ultrafialové záření urychluje rozklad kolagenu a elastinových vláken v kůži. Tato vlákna jsou součástí pojivové tkáně kůže. Rozpad této vrstvy způsobuje, že je kůže slabší a méně pružná. Kůže začíná povadat a objevují se vrásky a je nám také lépe vidět celulitida.

Prevence

Při pobytu na slunci používejte krém s odpovídajícím UV faktorem, skvělou vychytávkou jsou také make-upy, obsahující ochranný faktor, které doporučujeme používat také v zimě. Pokožku obličeje a dekoltu vám pomůže ochránit také v dnešní době velmi oblíbený klobouk, pro sportovní dámy se hodí kšiltovka. Nezapomeňte také používat sluneční brýle, které jsou nejen skvělým módním doplňkem, ale zabrání vzniku drobných vrásek, z neustálého mhouření očí při pohledu do slunce.

Pravidelné kouření urychluje proce stárnutí hned dvojnásob, nejen že způsobuje snížený přísun krve do pokožky a brání tak správné tvorbě vlastního kolagenu, ale kuřačky mívají kolem rtů specifické malé vrásky, které jsou způsobené neustálým potahováním kouře z cigarety.

Alkohol a večírky sice tvoří nezapomenutelné vzpomínky, ale také nepřehlédnutelné vrásky. Alkohol dehydratuje pokožku, a suchá pokožka je více náchylná k jejich předčasnému vzniku. Nevyspalost také naší pleti dvakrát neprospívá, pytle či černé kruhy pod očima nepůsobí příliš esteticky.

Hýčkejte se

S přibývajícím věkem je tedy nejlepší radou přenechat bujaré večírky mladým, kouření nezodpovědným, pít dostatečné množství vody, protože pouze hydratovaná pokožka je krásná. Dbejte o pravidelný přísun dostatku vitamínů a minerálů, ať již pomocí pestré stravy, či doplňků stravy.

Růženka by vám jistě řekla, že kvalitní spánek je k nezaplacení, ale o tom si můžeme v dnešní uspěchané době plné pracovních povinností a stresu, nechat jen zdát. Pro nás moderní ženy je tu naštěstí i jiná rada mazat, mazat a mazat. Čím? Kvalitními krémy, séry, mléky, které odpovídají typu, kvalitě a věku naší pleti. Protože, dámy, pokud s kvalitní výživou pleti, jak zevnitř, tak zvenku nezačnete včas, ve stáří to již nedoženete.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz