Home Zdraví I závislost na lécích se dá léčit

I závislost na lécích se dá léčit

by czeko
0 comment

Současný svět ovládají zejména závislosti. Lidé jsou závislí na mobilních telefonech, daleko horší je však závislost na drogách nebo na alkoholu. Mezi často se vyskytujícími závislostmi najdeme i závislost na lécích, s níž se potýkají zejména lidé procházející těžkým životním obdobím, kteří jsou neustále v depresi a kteří s pomocí léků zahání své úzkostné stavy.

Závislost na lécích vzniká mnohdy nepozorovaně, přichází do života po malých krůčcích. Z počátku lidé užívají léky dle předpisu lékaře, jenže když zjistí, že léky přináší klid a že zahání stavy, kdy se cítí sami a nepotřební, léky se začnou užívat více, než je doporučováno, a závislost na lécích je na světě.

K závislosti na lécích jde snadno sklouznout, aniž bychom si to uvědomili. Vždyť užíváme jen prášky, které nám předepsal lékař, myslíme si, že pár tabletek navíc nemůže člověku ublížit. Jenže opak je pravdou.

Na jakých lécích býváme nejčastěji závislí?

Závislost se často vyskytuje ve chvíli, kdy užíváme Lexaurin a Neurol. Jedná se o lék spadající do skupiny “benzodiazepiny”, který se obvykle předepisuje při depresích nebo úzkostných stavech. Lékaři však lék doporučují využívat jen krátkodobě, jelikož při dlouhodobém užívání vzniká závislost, která se může dostavit i při nadměrné konzumaci tohoto léku. Na to často nejsou pacienti při předepisování léku lékařem upozorněni.

Lexaurin však není jediný lék, na kterém se lidé stávají závislí. Problémem jsou také prášky na spaní, které taktéž konzumuje buď příliš dlouho, nebo ve větším než v předepsaném množství.

Co dělat, když se závislost na lécích objeví?

Všimli jste, si že léky se pro vás stávají nejlepším přítelem? Nebo to má podobně někdo ve vašem okolí? V každém případě dlouho neváhejte a vyhledejte odbornou pomoc. I závislost na lécích se dá léčit a je stejně nebezpečná a závažná, jako je třeba závislost na alkoholu nebo závislost na drogách.

Místo, kde vám nebo vašim blízkým pomohou, se nazývá Neocentrum, kde bojují proti všem závislostem. Neváhejte a nastupte na léčbu dobrovolně. Více informací naleznete na www.neocentrum.cz.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz