Home Magazín Gravitace

Gravitace

by czeko
0 comment

Gravitace je síla, která se nachází na Zemi. Je to působení objektů na sebe navzájem. Gravitační síla je vysvětlena v Newtonově gravitačním zákonu.

Díky gravitaci můžeme chodit po Zemi a také předměty padají směrem dolů. Jako například hozený míč nebo cokoliv co vám spadne, padá vždy směrem k zemi.

Gravitace je na celé Zemi a zasahuje i do atmosféry. Přitahuje družice, které padají směrem na Zem. Při dopadu často shoří, jako třeba meteority. Vesmírné satelity a rakety jsou proto vybaveny částmi, které odolávají velkým teplotám.

Díky gravitaci funguje také oběžná dráha. Je to místo, odkud družice nepadají na Zem a zároveň neodlétnou do vesmíru. 

Proto můžeme na oběžnou dráhu umisťovat satelity, teleskopy nebo také vesmírné stanice, ve kterých tráví čas lidé a pozorují jevy ve vesmíru.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi normálním horoskopem a tím čínským? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení berana nebo vodnáře či  o znamení  zvěrokruhu panna.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz