Home pro Ženy Chcete darovat lásku? Darujte granátové šperky

Chcete darovat lásku? Darujte granátové šperky

by czeko
0 comment

Granáty jsou skupinou krychlových minerálů. Typické jsou především svou sytě červenou barvou. Co dalšího zajímavého je ještě na těchto kamenech?

Granáty se používají nejen ve šperkařství

Svůj název získaly granáty podle granátového jablka, které se latinsky nazývá granatum malum. Důvodem pro toto pojmenování se stala podoba některých kamenů, které připomínají právě semínka tohoto plodu.

Granáty byly považovány za krvavé kameny, které se dokonce dávaly do zbraní. Svého nositele za tímto účelem měly chránit před zraněním. Středověk navíc i věřil tomu, že granáty jsou oči draků.

Dnes jsou granáty poměrně hojně využívané v průmyslu. Slouží jakožto brusivo nebo se využívají pro řezání vodním paprskem.

Z hlediska estetického je nejzajímavější využití granátu v oboru šperkařství. Granáty se hodí pro výrobu celé řady různých šperků. Mít tak můžete například prsteny s granátem. Velmi hezky působí v provedení stříbrném i zlatém. Pro ženu se hodí jako vyznání lásky.

Granáty jako symbol České republiky

Ohnivá barva granátů totiž velmi dobře koresponduje s vyjádřením těch nejvřelejších citů. Do šperkovnice nejen zamilovaných žen tak mohou přibýt například i náušnice s granátem. K tradičním šperkům rovněž patří granátové brože.

Právě granátové náušnice, ale také náhrdelníky jsou neodmyslitelně spjaty s národní historií. Český granát je pojmem, který má již silnou tradici. Specifické jsou tyto kameny především svou mimořádně intenzivní rudou barvou. Jedná se zpravidla o drobné kamínky o maximální velikosti 0,6 cm.

Naleziště těchto kamenů se v tuzemsku nachází především v Českém středohoří. V této lokalitě bylo bohaté ložisko granátů objeveno již v 16. století. České granáty si pro jejich unikátnost už v 19. století oblíbila dokonce i ruská carevna.

Kromě České republiky se běžně granáty těží i na mnoha dalších místech napříč světem. Tyto kameny tak mohou pocházet například z Indie, Madagaskaru či Brazílie.

Další zajímavé informace najdete na našem blogu v článku Prsteny a jiné šperky s granátem.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz