Domů » Byt, nebo rodinný dům? Rozhoduje váš životní styl!

Byt, nebo rodinný dům? Rozhoduje váš životní styl!

by Emma Nová

Usmysleli jste si, že nadešel nejvyšší čas na stěhování do vlastního bydlení, ale stále jste se nerozhodli mezi bytem a rodinným domem? Zřejmě moc dobře víte, že jde o naprosto zásadní rozhodnutí, jehož důsledky vás budou provázet minimálně tak dlouho, dokud budete na vybraném místě bydlet.

Rozhodnout se musíte sami, a to na základě svého životního stylu. Na druhou stranu není moudré proces uspěchat. Buďte trpěliví a pokuste se nahlédnout do svého nitra. Vás domov by měl do značné míry reflektovat vaši povahu a přístup k životu.

více v článku...

Čemu dáváte přednost?

Měli byste si určit priority. Pokud milujete kulturu a potřebujete mít v bezprostřední blízkosti svého bydliště divadlo, kino, muzeum a galerii, pravděpodobně vám bydlení za městem příliš vyhovovat nebude.

Na druhou stranu vám mohou být po chuti práce na zahrádce a zpěv ptáků, který však na hlučné ulici snadno přeslechnete.

Aneb někomu vyhovuje samota uprostřed lesů, jiný nedá dopustit na byt v rušném centru metropole. Samostatnou kapitolou je pak prodej rodinných domů v Praze – jeví se jako ideální řešení pro lidi, kteří si chtějí užívat výhod hlavního města a zároveň mít v blízkém okolí svého bydliště klid.

Není civilizace příliš daleko?

Roli však hrají i jiná kritéria. Při hledání nového bydlení byste měli zohlednit také občanskou vybavenost a dopravní dostupnost. Jakkoliv je představa rodinného domu na samotě u lesa romantická, bude-li vás od práce dělit hodinová cesta autem, pravděpodobně se vám romantika brzy začne zajídat.

Jak byt, tak dům mají své specifické výhody i negativa. Mnohem více ale záleží na specifikách konkrétní lokality. S trochou štěstí najdete domov, který bude odpovídat vašim představám, a vyhnete se zbytečným kompromisům.

Třeba vám pomůže malá inspirace: prohlédněte si novostavby v Praze od Finepu a udělejte si konkrétní představu na základě aktuální nabídky nemovitostí.

Redakce doporučuje