Home Bydlení Byt, nebo rodinný dům? Rozhoduje váš životní styl!

Byt, nebo rodinný dům? Rozhoduje váš životní styl!

by czeko
0 comment

Usmysleli jste si, že nadešel nejvyšší čas na stěhování do vlastního bydlení, ale stále jste se nerozhodli mezi bytem a rodinným domem? Zřejmě moc dobře víte, že jde o naprosto zásadní rozhodnutí, jehož důsledky vás budou provázet minimálně tak dlouho, dokud budete na vybraném místě bydlet.

Rozhodnout se musíte sami, a to na základě svého životního stylu. Na druhou stranu není moudré proces uspěchat. Buďte trpěliví a pokuste se nahlédnout do svého nitra. Vás domov by měl do značné míry reflektovat vaši povahu a přístup k životu.

Čemu dáváte přednost?

Měli byste si určit priority. Pokud milujete kulturu a potřebujete mít v bezprostřední blízkosti svého bydliště divadlo, kino, muzeum a galerii, pravděpodobně vám bydlení za městem příliš vyhovovat nebude.

Na druhou stranu vám mohou být po chuti práce na zahrádce a zpěv ptáků, který však na hlučné ulici snadno přeslechnete.

Aneb někomu vyhovuje samota uprostřed lesů, jiný nedá dopustit na byt v rušném centru metropole. Samostatnou kapitolou je pak prodej rodinných domů v Praze – jeví se jako ideální řešení pro lidi, kteří si chtějí užívat výhod hlavního města a zároveň mít v blízkém okolí svého bydliště klid.

Není civilizace příliš daleko?

Roli však hrají i jiná kritéria. Při hledání nového bydlení byste měli zohlednit také občanskou vybavenost a dopravní dostupnost. Jakkoliv je představa rodinného domu na samotě u lesa romantická, bude-li vás od práce dělit hodinová cesta autem, pravděpodobně se vám romantika brzy začne zajídat.

Jak byt, tak dům mají své specifické výhody i negativa. Mnohem více ale záleží na specifikách konkrétní lokality. S trochou štěstí najdete domov, který bude odpovídat vašim představám, a vyhnete se zbytečným kompromisům.

Třeba vám pomůže malá inspirace: prohlédněte si novostavby v Praze od Finepu a udělejte si konkrétní představu na základě aktuální nabídky nemovitostí.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz