Home Finance Bitcoin

Bitcoin

by czeko
0 comment

Bitcoin je v současné době nejpopulárnější kryptoměnou. Hlavním důvodem, proč je unikátní je jeho plná decentralizace. Bitcoin byl navržen tak, aby jej autor ani široká veřejnost nemohly padělat, ovládat, zabavovat účty či způsobit inflaci. Síť Bitcoin funguje již od roku 2009, kdy byla vytvořena skupinou Satoshi Nakamoto. Kdo se pod tímto jménem ukrývá je stále tajemstvím. Veškerá komunikace probíhá v síti za pomoci počítačového programu. Účastnící se dělí na:

  • těžaře
  • koncové spotřebitele

Na rozdíl od jiných měn není bitcoin závislý na důvěře k centrálnímu vydavateli, ani bance nebo státu. Transakce probíhají systémem peer to peer, bez prostředníků, pouze se technicky ověří a potvrdí. Konečné množství bitcoinů v oběhu je dáno předem. Celkově jich bude vytěženo 21 000 000.  V současné době jich je v oběhu většina.

Těžba bitcoinu

K těžbě bitcoinu není potřeba mít žádné zvláštní technické vzdělání. Je však potřeba mít vhodný hardware a postupovat dle návodu Bitcoin těžba. Nevíte-li si rady jak těžit bitcoin, rádi vám pomůžeme. Chystáte-li se těžit, je potřeba mít výkonný stroj. Běžný PC vám nepostačí. Samotná bitcoin těžba je v zásadě potvrzení balíků transakcí, které jsou tímto způsobem ověřeny. Balík se nazývá blok. Odměnou za ověření transakce jsou bitcoiny.

Z 80% se těžba realizuje v Číně, kde za tímto účelem vznikly speciální farmy. Důvodem je levná elektřina, velká dostupnost HW, navíc těžaři nemusí platit CLO nebo DPH. Bitcoin miner neboli  počítač, který je spojen prostřednictvím internetu s dalšími počítači. V Česku se nazývají „těžební stroj“.

Chcete-li se do těžby bitcoinu pustit, neváhejte nás kontaktovat. U nás zakoupíte těžební zařízení, které vám pomůže bitcoiny získat.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz