Home Bydlení Zazimování chalupy krok za krokem

Zazimování chalupy krok za krokem

by czeko
0 comment

Užíváte si ještě poslední hezké podzimní dny na chatě a plánujete ji zazimovat? Pak by se vám mohlo hodit pár rad a tipů. Udržovat chalupu během jara, léta a podzimu je jistě náročné, stejně tak není snadné správné zazimování, aby chalupa nepřišla k žádné újmě.

Jedná se o soubor mnoha činností, kdy je vhodné udělat si seznam písemně a skutečně nic nevynechat. S úklidem vám sice mohou pomoci úklidové služby, ale seznam důležitých věcí si musíte připravit předem sami.

Zahrada

K zazimování patří i příprava zahrady k odpočinku a veškerá práce s ní spojená. Jako je sekání trávníku, shrnutí listí, ořezání haluzí, vypuštění vody z hadic apod.

Elektřina

Vypojte veškeré spotřebiče a vypněte elektřinu i vodu, která by mohla nadělat mnoho nepříjemností. Vypusťte vodu, kdyby zamrzla, může potrubí roztrhat. I kdyby nezamrzla, ochrání vás před vytopením.

Generální úklid

Generální úklid chalupy je klíčový. Vyprázdnit lednici a umýt, taktéž špižírnu a skříně s oblečením a ložním prádlem zajistit před nájezdem myší a molů. Starých věcí se zbavte a to, které na chalupě zůstane, uložte do plastových obalů a pouzder. Nezapomeňte na prostředky proti molům.

Pokud máte větší chalupu a práce bude víc než dost, můžete využít služeb úklidové firmy, které vám ušetří čas i námahu. Někdy se na chatě může nasbírat hodně nepořádku a úklidové firmy mívají v nabídce mimo úklidu i odvoz nepořádku a suti, pokud byste museli na poslední chvíli ještě rekonstruovat.

Utěsněte všechny škvíry

Obejděte dům a utěsněte všechny škvíry. Kudy by se mohly do domu dostávat myši. Zkontrolujte stav oken, dveří, zámků. Vyčistěte okapy a zkontrolujte i střechu.

Zabezpečení chalupy

K zabezpečení nepatří pouze kvalitní okna, dveře, okenice, zámky, ale i pojištění, pro všechny případy. Máte-li jako sousedy starousedlíky, pak je požádejte, aby občas chalupu zkontrolovali a případně vás informovali.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz