Home Bydlení Vytvořte si ze své předsíně unikátní prostor

Vytvořte si ze své předsíně unikátní prostor

by czeko
0 comment

Předsíň představuje nejkomplikovanější prostor v panelákovém bytě ať již svým malým rozměrem nebo špatně zvolenou dispozicí. Zároveň však existuje spousta možností, jak z ní udělat opravdový klenot celé domácnosti. Může se stát exkluzivní vstupní branou pro návštěvy a zároveň i nabídnout spoustu úložného prostoru. Ve většině případů se však právě velikost předsíně stává její Achillovou patou

Jistě to znáte. Otevřené dveře do obývacího pokoje, plno bot a rozlehlé šatní skříně. Rázem se tak z již malé místnosti stává naprosto přeplněný a dále nevyužitelný prostor. Zde se nabízí hned několik řešení. Například použití posuvných, lamelových nebo skládacích dveří na stěnu ušetří prostor, který následně vhodně vyplníme věšáky, botníkem a ideálně velkoplošným zrcadlem.  Posuvné dveře jsou oproti klasickým dveřím daleko méně prostorově náročné a jsou tak schopny se zcela přizpůsobit potřebám interiéru. V dnešní době jsou k dostání dva základní typy posuvného otevírání. Abychom se vyhnuli větším stavebním úpravám, můžeme volit otevírání na stěnu. V případě, že vám naopak odvaha pustit se do větších stavebních úprav nechybí, můžete zvolit systém posuvného otevírání do stěny nebo do stavebního pouzdra.

Prostor ušetří i jiné otevírání dveří

Pokud disponujete opravdu malou předsíní, můžete rovněž zkusit zvolit dveře, které se otevírají opačným směrem, tedy do zárubně. Navíc reverzní systém otevírání vyniká jednoduchými a přímými liniemi, což z něho vytváří praktický a nadčasový doplněk. Kvalitní alternativou jsou i skládací dveře, jenž fungují na principu složení dveřního křídla a jeho překlopení na stěnu vedle zárubně. Čistý průchod tak zůstává v původní šíři a není zmenšen jako v případě běžných skládacích dveří, které po otevření zůstávají složené v průchodu, čím dochází k jeho značnému zúžení. 

Vneste do předsíně více světla

Prostor předsíně často není vybaven okny, a tudíž neoplývá světlem. V tomto případě se řešením můžou stát celoskleněné dveře. Jedná se o prvek, který umí velmi dobře pracovat se světlem, nabízí i optické zvětšení místnosti samotné, zároveň zatraktivní interiér a při výběru zajímavého motivu mu vdechne osobitost.

Celoskleněné dveře např. Sapglass od Sapeli mohou mít navíc otočné, reverzní, posuvné nebo kyvné otevírání.

Další velmi netradiční, ale vysoce praktickou záležitostí jsou dveře využitelné jako věšáková stěna (např. Hanum od Sapeli) Své uplatnění najdou v předsíni, šatně, komoře nebo dětském pokoji. Na háčky pověsíte kabát, bundu, šálu nebo třeba kabelku, praktické jsou i na korále či pásky. Pro jedny dveře můžete využít až tři lišty s libovolným rozmístěním háčků, v nabídce je navíc mnoho dekorů dveří od dýhy po lamino.

Náš tip: Pořiďte si do předsíně komodu. Komoda schová šály, šátky a na komodu můžete umístit různé dekorace, nebo ozdobnou mísu, do které můžete ukládat nezbytnosti, jako jsou klíče, nebo vodítko pro psa apod.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz