Home Bydlení Udělej si sám aneb jak na pokládku plovoucí podlahy

Udělej si sám aneb jak na pokládku plovoucí podlahy

by czeko
0 comment

Abyste si pořídili  útulný a funkční domov, je dobré začít od podlahy – a to doslova! Ta totiž tvoří největší část vašeho bydlení a proto byste jí měli věnovat velkou pozornost. Ne každý typ podlahy je vhodný do vámi zvolených prostor. V oblibě jsou plovoucí podlahy, které se hodí téměř do každého prostoru, nevěříte?

Plovoucí podlahy disponují skvělými vlastnostmi, jednou z nich je ta, že pokud chcete mít v co nejkratším čase novou podlahu, můžete využít právě podlahy plovoucí. Jejich instalace nepotřebuje hromadu nářadí a hřebíků, stačí je k sobě jednoduše přiložit a zacvaknout. Plovoucí podlahy se totiž na podlahu ničím nelepí, jsou na ni volně položené, jakoby na ní plavaly – od toho vychází název „plovoucí podlahy“.

Další výhodou plovoucích podlah je, že je můžete položit na stávající podlahu, například na keramické dlaždice, beton, překližku apod. Ovšem pozor – pokud podkladem je stará plovoucí podlaha, tu novou na ni nepokládejte, nejdříve se zbavte té předchozí. Plovoucí podlahy zvládne položit i začátečník, protože na rozdíl od dřevěných podlah, které jsou napevno přibity k podkladu, plovoucí podlahy pouze skládáte jako skládačku.

Druhy plovoucích podlah

  • Laminátové podlahy – Tento druh podlah byl ve své době velmi oblíbený a není se čemu divit. Jejich příznivá cena zaujala každého, kdo prahl po nové podlaze. Laminátové podlahy jsou věrnou kopií dřevěných podlah s průhlednou ochrannou vrstvou. Vzhledem k tomu, že tento druh podlahy nepatří k těm odolnějším, do komerčních prostor je nedoporučujeme. Skvěle padnou do obývacího pokoje, ložnice nebo dětských místností.
  • Vinylové podlahy – V posledních letech se vinylové podlahy staly nedílnou součástí našich domovů, díky jejich vysokému stupni odolnosti se staly jedničkou na trhu. Velké plus získaly i díky realistické textuře a dekoru (velmi oblíbený je dekor přírodního kamene, který je na první pohled k nerozeznání). Bez obav přežije jak domácí mazlíčky, tak i ty nejmenší členy domácnosti.
  • Dřevěné podlahy – Alternativou masivních dřevěných podlah se staly dřevěné plovoucí podlahy, které jsou mnohem stabilnější a mnohem více odolávají kolísání teplot a vlhkosti v místnosti.

Jak plovoucí podlahu položit?

Nejjednodušší je  pokládka plovoucí podlahy  laminátové, kterou  zvládnete lehce a hravě. Vinylové a dřevěné podlahy jsou o něco složitější, ale i tak je s odbornou přípravou zvládnete položit. Před samotnou pokládkou pečlivě zkontrolujte všechny lamely – musí být bez sebemenšího poškození. Lamely rozprostřete po místnosti a nechte je alespoň dva dny aklimatizovat. Mezitím zkontrolujte povrch základové desky – nesmí být vlhký, nerovný (tolerance jsou dva milimetry).

  1. Nejdříve začněte tím, že na podklad natáhnete speciální  igelitovou folii, která slouží jako parozábrana. Jakmile máte hotovo, na igelit položte pěnovou podložku, která funguje jako odhlučňovací zábrana.
  2. Lamely začněte pokládat od jedné stěny ke druhé, nezapomínejte, že se lamelové desky pokládají alespoň jeden centimetr od stěny, aby vznikla dilatační spára, kterou zafixujete malými klínky.
  3. Řiďte se tím, že desky nejdříve položíte do řad, které mezi sebou spojíte a pak se zase napojíte na tu předchozí. Není to žádná věda, lamely jen zlehka nadzvedněte, zacvakněte a je to.
  4. Nakonec už jen stačí orámovat zdi lemovacími lištami – mezery vyplňte akrylovým tmelem určeným pro podlahy.

Pokud si však na pokládku netroufáte, můžete oslovit odborníky, nebo si nechat jenom poradit. Prodejce podlah Supellex – Svět podlah má za sebou mnohaleté zkušenosti, nabízí nepřeberný výběr podlah a díky jejich full servisu budete s podlahou nadmíru spokojeni.

Více na: www.svetpodlah.cz

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz