Home Cestování Tipy a triky, jak zajistit kočku během vaší dovolené

Tipy a triky, jak zajistit kočku během vaší dovolené

by czeko
0 comment

Kočka sice není pes, ale je spolu s ním jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. Dělá nám společnost během našich šťastných i méně šťastných dní a kolikrát nás dokáže vyvést i z těch nejchmurnějších myšlenek. Ale jak se postarat o toto čtyřnohé stvoření, když se chystáte zrovna pryč?

Stejně jako před koupí psa, tak i před koupí kočky je podstatné zvážit své možnosti. Domácí mazlíčci nejsou vhodné pro lidi, kteří často cestují a doma tráví minimum času. Člověk musí potom shánět pořád hlídání a zvíře se akorát trápí.

Ale někdy není zbytí a je nutné na pár dní odcestovat, ať už na dovolenou nebo pracovně. Poradíme vám, jak se o kočičku postarat, aby si ani nevzpomněla, že nejste doma.

Rozdíl mezi šelmou a gaučákem

Nejprve je důležité si uvědomit, jestli vlastníte tzv. gaučáka nebo opravdovou šelmu. Gaučák většinu dne prospí a jít ven ho nijak zvlášť neláká. Naopak šelma tráví většinu času venku, běhá po polích a kolikrát se stane, že zmizí i na pár týdnů.

Taková šelma si ani nevšimne, že nejste doma. Stačí poprosit sousedy nebo babičku, aby jí každý den naplnili misku a máte o kočičku postaráno. Naopak kočka gaučák je zvyklá na vaši přítomnost a potřebuje té péče poněkud více. Ale žádný strach, i ona se bez vás obejde.

Páníčkové, pamatujte na jedno důležité pravidlo: Kočky jsou dámy, královny a vždy si budou dělat co chtějí. Jsou samostatné a pomazlit se přijdou jen, když mají náladu.

Hlídání

Obecně platí, že kočky nemají rády stěhování a změny prostředí nesou velmi těžce. Proto ji raději nechte doma a zajistěte ji hlídání. Kočička nepotřebuje nonstop chůvu. Stačí jednou denně nakrmit, pohladit a vynést kočičí toaletu.

Tip: Jestliže chcete vést děti k zodpovědnosti a zrovna necestují s vámi, přenechte péči jim. Starat se o živou bytost jim dá mnohem více než vaše slova a kázání.

Jak zajistit domácnost

Sice gaučák, ale pořád šelma

Pamatujte na to, že i když je kočka v bytě, tak je to pořád šelma. Velice ráda si hraje a má potřebu lovit a brousit drápky. Proto mějte doma dostatek hraček a kočičí strom, na kterém si může brousit drápky nebo spokojeně odpočívat.

Důležité je, aby kočka měla k dispozici více druhů hraček. Takovou co chrastí, co se leskne, co šustí a jednu obyčejnou chlupatou. Ať má váš mazlíček na výběr a nenudí se.

Tip: Nezapomeňte zavřít dveře do místností, do kterých kočka nemá běžně přístup (nebo alespoň ne bez dozoru). Nechcete přece na uvítanou najít překvápko.

Zahánění samoty

A nakonec jeden tip na to, jak kočičce alespoň částečně nahradit vaši společnost. Vyzkoušejte rádio. Když kočka uslyší lidský hlas, bude nebude mít tolik pocit samoty. Ale pozor na hlasitost a jejich citlivá ouška.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz