Home Cestování Romantická dovolená v naší krásné zemičce? Poradíme vám, kam zamířit

Romantická dovolená v naší krásné zemičce? Poradíme vám, kam zamířit

by czeko
0 comment

Nejen romantická dovolená pro dva, ale klidně i překrásné prázdniny s vašimi milovanými dětmi lze zažít v Českém Krumlově. V místě, kde najdete spleť malebných uliček, historické domy, romantická místa, zámek, krásnou přírodu a mnoho dalšího. Město má nezapomenutelnou atmosféru a od roku 1992 je zapsáno na seznamu UNESCO.

Návštěva zámku nikoho nezklame

Nad řekou Vltavou se tyčí překrásný zámek, který byl vystavěn již ve 13. století. Díky jeho architektuře byl zapsán na seznam UNESCO a v dnešní době se řadí mezi nejvýznamnější památky ve střední Evropě. Zámek je opravdu dechberoucí. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si až 46 samostatných budov postavených kolem pěti nádvoří. K prohlédnutí se vám naskýtá výběr ze šesti prohlídkových okruhů.

Vyhlídka Kleť pro milovníky přírody

Nejvyšší horu Blanského lesa jistě nepřehlédnete. Leží šest kilometrů od Českého Krumlova a již z dálky ji spolehlivě uvidíte. Na vrcholu vyhlídky stojí pevná kamenná rozhledna, která se považuje za nejstarší v Čechách a nazývá se Josefova věž. Dále tu najdete restauraci chráněnou jako kulturní památka. Takže pokud vám při výstupu vyhládne, můžete se zde i občerstvit. Pokud máte malé děti či jednoduše nemůžete na vyhlídku vyjít, nechte se vyvézt z Holubova lanovkou.

Město a prohlídka muzea

Pokud budete v Českém Krumlově, neměli byste zapomenout navštívit samotné náměstí. Stoupněte si doprostřed nádvoří a nechte se obklopit renesančními domy – nádherné. Po prohlídce spletitých uliček a domů, doporučujeme navštívit i muzeum v historické části města. Muzeum je plné loutek a nachází se v Pohádkovém domě. Takže pokud máte děti, jistě je do muzea vezměte.

Abyste stihli více výletů a užili si zdejší atmosféru, doporučujeme vybrat z nabídky ubytování v Českém Krumlově. Najdete zde malebné chatky, ale i hájenky či dokonce statky.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz