Home Magazín Proč se vyplatí koupit repasované PC?

Proč se vyplatí koupit repasované PC?

by czeko
0 comment

Všichni z nás máme nějaké zkušenosti s nákupem něčeho drahého, což se při návratu domů, vyjmutí z krabice ukázalo jako špatný nákup. Možná šlo o to, že byl povrch poškrábaný, možná chyběly funkce, které jste očekávali. Nebo možná jen dané zboží nepracuje správně. Ve všech případech pak následuje vrácení zboží zpět prodejci.

Co se pak stane s tímto vráceným zbožím?

Pokud se jedná např. o stolní PC nebo jiné podobné zboží, jejich cesta míří na opravu a otestování s tím, že pak můžete očekávat, že se objeví zpět v nabídce. Tentokrát však jako tzv. repasované PC za nižší cenu než byla původní.

Další možností jak se z nového počítače stane repasovaný, jsou např. předváděcí PC z akcí nebo ukončených leasingů. To samozřejmě neznamená, že takto vrácené počítače jsou ve špatném stavu. I když neexistuje žádná závazná definice toho, jak má pracovat repasované PC, každý z prodejců se snaží vrátit PC do stoprocentního stavu před dalším nákupem.

Můžete tak velmi snadno přijít k výkonnému PC za zlomek ceny, kterou byste zaplatili za zcela nový model počítače.

Repasování počítače

Jak vlastně probíhá samotná obnova stolního PC před prodejem? V okamžiku, kdy se k prodejci dostane zpět dříve nové PC ať již v zákonné lhůtě nebo z jiných zdrojů, začíná jeho cesta k obnově.

Repasovaný počítač prochází náročnými testy, které testují hardware i software daného PC. Pevné disky jsou vyčištěny a instaluje se zcela čistý operační systém.

Pokud se jedná o stolní PC, pravděpodobně se k němu přidá nová myš i klávesnice. Po provedených testech se nahradí případné vadné díly zcela novými. Z právního hlediska již nemůže být označen jako zcela nový, což znamená, že se prodává za podstatně nižší cenu např. až o 70 % levněji než nový model.

Před nákupem si samozřejmě ověřte, od koho budete repasované PC kupovat. Platí čím známější prodejce s historií tím větší jistota, že za své peníze dostanete opravdu to nejlepší.

Mezi jednoho z ověřených prodejců patří také společnost inComputer.cz, v jejichž nabídce můžete najít kromě renovovaných PC také notebooky a další výpočetní techniku. To vše se slevami až 70 % a samozřejmě roční zárukou.

Proč neušetřit nějaké peníze za nákup a nepořídit ještě něco navíc?


Tip redakce: Načerpejte inspiraci a zajímavé tipy.


You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz