Home Rady a návody Po městě ekologicky

Po městě ekologicky

by czeko
0 comment

Cestování po městě, zejména to individuální – nevyužívající městské hromadné dopravy – se v posledních letech rozšířilo o řadu možností a nových dopravních prostředků, které se vyznačují velkými výhodami v porovnání s klasickou dopravou osobním automobilem.

Zatímco dříve dávali lidé přednost především pěší dopravě nebo cyklistice, aktuálně je možné využívat také menší elektrifikované dopravní prostředky, jako je moped, skútr, elektrický skútr nebo elektrokoloběžka.

Výhody malých dopravních prostředků ve městě

Upřednostňování uvedených (zpravidla jednomístných) dopravních prostředků je spojeno především s hustotou městské dopravy, která značně prodlužuje dobu dojezdu zejména ve vybraných hodinách dopravní špičky.

Jízda automobilem v městské zástavbě v takových časech je často velmi pomalá a může se i několikanásobně prodloužit v porovnání s překonáváním stejné vzdálenosti v běžném provozu.

Obdobným způsobem je pak omezená také městská hromadná doprava, zejména využívá-li klasických dopravních prostředků, jako jsou autobusy nebo trolejbusy, které trasy s automobily obvykle sdílí.

Výhodou malých dopravních prostředků je možnost vyhnout se dopravním špičkám i v případě, že do zaměstnání nebo z něj jezdíte právě v této době – skútr nebo elektrokolo snadněji prokličkuje mezi stojícími auty. Další velkou výhodou je pak snadné parkování, s nímž je ve městech obecně problém.

Proč si pořídit elektroskútr nebo elektrokoloběžku

Elektroskútr či elektrokoloběžka jsou menší drobné dopravní prostředky specifické nejen pohodlným provozem, ale také ekologickým provozem. Oba tyto prostředky jsou schopny vyvinout relativně slušnou rychlost, která však nedosahuje takové hodnoty, aby bylo nutné k jejich užívání získat řidičský průkaz nebo provádět jejich registraci.

Pokud se tedy potřebujete dopravovat v městské zástavbě na krátké i delší vzdálenosti, lze elektrický skútr či koloběžku považovat za velmi dobrou volbu.

Výhody v porovnání s ostatními malými dopravními prostředky

Elektroskútr i elektrokoloběžka stojí svými charakteristikami mezi běžným skútrem (nebo mopedem) a klasickým kolem či koloběžkou, které jsou poháněny mechanicky. V porovnání s těmito prostředky se vyznačují několika výhodami, které zahrnují již výše zmíněný provoz bez nutnosti získání řidičského oprávnění a také podstatně snadnější manipulaci, nároky na údržbu i pohonné hmoty co se týká klasických skútrů.

Neodmyslitelnou výhodou jsou také minimální emise, které z nich dělají velmi ekologické prostředky. Pokud je porovnáváme s kolem nebo koloběžkou, dosahují vyšší rychlosti a nabízí větší pohodlí při jízdě i v případě, že je přepravován drobnější náklad.

Nevýhody elektroskútru a elektrokoloběžky

Mezi hlavní nevýhody elektrických dopravních prostředků patří především výdrž baterie a dojezd. Ty jsou omezeny maximální kapacitou a vyžadují optimální plánování provozu, jelikož v případě vybití je nutné je na místo určení dopravit tlačením, což je obvykle namáhavější než v případě mechanicky poháněných dopravních prostředků.

Zaujala vás možnost pohybovat se po městě ekologicky? Navštivte stránky výrobce elektroskútrů Racceway, kde najdete i retro modely. Více na Motoe.cz.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz