Home Magazín Je lepší nafukovací nebo pevný paddleboard?

Je lepší nafukovací nebo pevný paddleboard?

by czeko
0 comment

Paddleboard je skvělá aktivita především na léto. Odreagujete se od běžných činností, užijete si zábavu a zapojíte tělo. Vychutnat si můžete jízdu prakticky kdekoli, ať už začnete v bazénu na zahradě nebo se přesunete na rybník. Paddleboard je jednoduchá činnost vhodná i pro děti, stačí dodržovat jen základní zásady.

Proč vybrat právě paddleboard?

Jedná se o všestranný sport, při kterém můžete snadno zhubnout, budovat si fyzičku a zpevňovat tělo, neboť zapojujete všechny svaly v těle. Zdatnější jezdci mohou na vodě cvičit i jógu.

Na paddleboardu se jezdí nejčastěji ve stoje. Pro začátečníky bude nejtěžší udržet rovnováhu na místě. Nastupuje se prvně na kolena, postupně si budete stoupat. U začátečníků se začíná spíše vleže, a postupně se postavíte až na chodidla.

Koupit nebo půjčit?

Než si paddleboard pořídíte, měli byste vědět, proč jej vlastně chcete. Jedná se o zábavu na léto, líbí se vám tento sport a chcete se mu věnovat více? Pokud jste začátečník a chcete si to nejprve zkusit, volte raději půjčovnu.

Půjčovna paddleboardů může mít kamenné prodejny nebo jsou stánky přímo u větších rybníků, kde se pořádají různé letní aktivity. Půjčovny mají osobitý přístup ke každému klientovi, mohou vám poradit s výběrem, ale také vás přesně naučí, jak na paddleboardu stát.

Jak vybrat paddleboard?

K dispozici máte dvě základní varianty – nafukovací nebo pevné SUP. Výběr je závislý na potřebách jednotlivců.

Nafukovací paddleboard

Nafukovací paddleboardy jsou vhodnější pro začátečníky, snadněji se ovládají a jsou bezpečnější při nárazu. Lepší skladnost, ať už doma nebo při cestování. Dokoupit k nim můžete speciální batoh, kam paddleboard složíte a můžete s ním vyrazit pěšky nebo na kole. Nezapomeňte si do batohu přibalit pumpičku.

Pevný paddleboard

Komplikovanější na přepravu i skladování. Na druhou stranu máte větší výběr, ať už podle délky nebo šířky. Čím je paddleboard širší, tím máte větší stabilitu. Užší a kratší paddleboardy jsou vhodné na surfování. Na závody se zase vybírají delší paddleboardy, které jsou rychlejší, pro začátečníky nevhodné. Oproti nafukovacím jsou stabilnější.

Obě varianty paddleboardu je nutné skladovat v suchu a teple.

Paddleboard se také rozlišuje podle vrstev. Jednovrstvé paddleboardy jsou spíše pružné a jejich životnost je kratší dobu. Vhodnější jsou pro lehčí osoby. Dvouvrstvé více drží tvar, jsou odolnější, tvrdší a udrží větší zátěž.

Vybavení k paddleboardu

Paddleboardy potřebují také příslušenství, které k nim budete potřebovat.

  • Pádlo – k paddleboardu budete potřebovat dlouhé pádlo.
  • Oblečení – na léto jsou vhodnější plavky, pokud fouká nebo je chladno, můžete zvolit i neopren.
  • Pumpička – k nafukovacímu paddleboardu nesmíte zapomenout pumpičku.
  • Opalovací krém – pokud se nechcete spálit, nezapomeňte si k vodě opalovací krém.

Pro vlastní bezpečnost by každý začátečník měl vyrazit s doprovodem a musí umět plavat. Součástí by měla být také nafukovací vesta, v některých půjčovnách přímo u rybníka ji dostanete jako povinnou výbavu.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz