Home Cestování Dávejte si pozor na to, co dáváte čínským kolegům

Dávejte si pozor na to, co dáváte čínským kolegům

by czeko
0 comment

Čína je jednou z nejstarších civilizací na světě, takže musíte pochopit, že jejich kulturní tradice se vyvíjely po tisíciletí a předávaly se z generace na generaci. 

Většina Číňanů je také pověrčivá a různým věcem přikládá významy. Při obdarovávání čínských přátel květinami se vyhněte použití bílé barvy, kterou si spojují s duchy a smrtí. Ve Spojených státech bílé květiny symbolizují nevinnost a čistotu. 

Stejně tak se vyhněte květinám s trnitými stonky. Dalšími věcmi, které nejsou pro Číňany vhodnými dárky, jsou:

  • Hodiny: Jejich název v čínštině (sòng zhōng, což znamená poslat hodiny) zní jako sòng zhōng neboli pohřební obřad. Je také chápáno jako označení, že čas běží nebo že život a vztah může skončit.
  • Kapesník: V čínštině zní jako pozdrav na rozloučenou.
  • Deštník: Nabídnout nebo darovat čínskému příteli či kolegovi deštník je jemným náznakem ukončení vztahu. O deštník se můžete podělit, ale musíte si ho vzít zpět.
  • Dárky, které se dodávají v sadách po čtyřech. Číslo 4 je spojováno se smrtí.
  • Slaměné sandály, boty: Je také chápáno tak, že se chcete rozejít.
  • Zelený klobouk: Zelená je ostatními lidmi považována za šťastnou, protože je to barva peněz. Pro Číňany však zelený klobouk znamená, že manželka je nevěrná.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je vlastně čas nebo spoustu věcí o slonovi či jak se supermodelka Kendall Jenner stala slavnou.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz