Home Bydlení Jak si zařídit domácí pracovnu

Jak si zařídit domácí pracovnu

by czeko
0 comment

Kuchyně už prošla plánovanou rekonstrukcí, namontovali jste nové kovové stolové podnoží i úchytky, a nyní přichází čas na pracovnu? Skvělé, přinášíme vám několik tipů, na co při zařizování pracovny nezapomenout.

Myslete na barvy

Někteří si myslí, že pracovní kout mohou oddělit tím, že část místnosti vymalují jiným odstínem barvy. Je pravda, že se takto pracovna opticky oddělí, ale ještě více upozorníte na to, že máta v místnosti pracovní kout, zejména pokud zvolíte nějaké ostré barvy. Kromě toho pro práci se doporučují bílé stěny anebo nějaké opravdu světlé odstíny krémové a podobně, aby barvy nenarušovaly naši pozornost.

Hurá pro nábytek

Pokud máte vybraný prostor pro pracovnu a máte zde vše připravené, pak budete potřebovat nábytek. Nejdůležitější součástí pracovny je stůl a židle. Samozřejmě, že ideální je velký stůl, ať máte dostatečně velký prostor, ovšem pokud jste si na pracovní kout vyčlenili jen část nějaké místnosti, pak si pravděpodobně nebudete moct dovolit velký stůl. V takovém případě se vám možná bude hodit rohový stůl.

Větší pozornost věnujte židli. Někteří si jen přenesou jídelní židli z kuchyně, což je dobré dočasné řešení, ale rozhodně to není dobré natrvalo, zejména pokud z domu pracujete často, neboť ze špatně zvolené židle můžete mít bolesti zad a podobně. Vhodná je ergonomická a vhodně polstrovaná židle. Neméně důležité je, abyste židli nastavili tak, abyste měli pohodlný a zdravý posed.

Myslete na světlo

Velice důležitým prvkem každé pracovny je světlo. Jestliže si pracovní kout vytvoříte v jiné místnosti, pak bude poměrně těžké dát stůl pod okna, abyste měli dostatek denního světla, které je pro práci nejvhodnější. Ovšem to lze nahradit správným osvětlením. Samozřejmě, nemusíte rozvádět elektřinu a dávat si speciálně nový lustr nad stůl, i když by to bylo jen ku prospěchu. Někdy stačí jen pořídit si kvalitní lampu. Dobré jsou ty, na kterých lze nastavit intenzita a barva světla, protože v jinou denní dobu, budete potřebovat jinou intenzitu světla.

Mít doma pracovnu, ve které budete mít klid na práci je snem mnoha lidí, protože pracovat z domu je mnohdy pohodlnější než dojíždět za práci několik kilometrů. Ovšem zřídit si pracovnu anebo pracovní kout, ve kterém se vám bude příjemně pracovat, nemusí být jednoduché.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz