Home Bydlení Jak pracovat se světlem a s barvami v naší domácnosti?

Jak pracovat se světlem a s barvami v naší domácnosti?

by czeko
0 comment

Chcete-li, aby váš domov působil vzdušným a příjemným dojmem, bude to chtít zvolit kvalitní osvětlení a vhodné barvy do interiéru. Díky těmto prvkům lze i z malého bytu či domu vyčarovat harmonické místo. Na následujících řádcích si tak povíme, jaké máme možnosti a po jakých modelech se můžeme poohlédnout, aby byla naše domácnost vyšperkovaná do posledního detailu. Čtěte a inspirujte se!

Jaká svítidla zvolit do našeho bytu či domu?

Chceme-li, aby náš domov působil harmonicky a vzdušně, je dobré, když ho vybavíme velkými okny. Ne každý z nás má však možnost instalovat ve své domácnosti rozlehlá francouzská okna. Jsou tu však i jiné možnosti, díky kterým můžeme docílit vzdušného efektu. Za zmínku tak stojí bytová stropní svítidla, která mohou mít mnoho podob. Velmi vhodné jsou zejména centrální stylové lustry. Jejich design by pak měl být sladěný i se zbytkem zvoleného nábytku. K bílému nábytku se např. skvěle hodí křišťálový lustr.

Módní jsou i dřevěné lustry, které se budou výborně vyjímat v obývacím pokoji či v ložnici. Nezapomínejte však sladit jejich dekor i s dalšími dřevěnými prvky v místnosti, jako jsou např. komody, poličky nebo skříňky. Do ložnice pak oceníte i zatemňovací stojací lampy nebo malé noční lampičky. V kurzu jsou také modely, které kombinují dřevo a kov. Je to takový kompromis mezi přírodou a strohým kovovým designem. Mezi oblíbená svítidla, která vám projasní váš domov, patří i bodové modely. Ty se hodí zejména do koupelen s malými okny. V domácnostech se pak využívají i na těch místech, kde okna úplně chybí. Může se jednat o koupelny, ale také o technické místnosti či sklepy. 

Jak pracovat s barvami v naší domácnosti?

Barvy hrají v naší domácnosti zcela nezastupitelnou roli. Je dokázané, že přímo působí na naši psychiku a ovlivňují tak i naši náladu. Chceme-li se doma příjemně zrelaxovat, měli bychom volit decentní tóny barev, jako je např. modrá nebo zelená. Ty navodí pocit klidu a míru. Sáhnout pak můžeme i po teplých odstínech, jako je pomerančová nebo oříšková. Ty si oblíbili zejména zimomřiví jedinci. Dobré je pak i to, abychom se řídili pravidlem, které říká, že do malých místností patří světlé odstíny barev a do rozlehlejších pokojů a hal ty tmavší. Do velkých pokojů se pak nemusíte bát rozmístit i tapety. Určitě se však vyhněte kontrastním barvám. Ty by mohly působit zbytečně rušivým dojmem.                     

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz