Home Finance Jak na vlastní e-shop

Jak na vlastní e-shop

by czeko
0 comment

Rádi byste začali provozovat e-shop, ale nevíte, jak začít? Tak přesně pro vás je určen tento článek, ve kterém se dozvíte o 3 možných variantách provozování e-shopu, zejména tedy o jejich kladech a záporech.

Pronájem e-shopu

Jedná se o nejefektivnější a nejlepší způsob pořízení e-shopu, neboť za přijatelné peníze dostanete takřka bez námahy plnohodnotný e-shop, který vám bude okamžitě k dispozici a vy tak nemusíte trávit zbytečný čas jeho tvorbou.

Cenově vychází toto řešení na pár stovek korun měsíčně, za které se vám ovšem dostane nejenom funkčního e-shopu, ale většinou rovněž i plné podpory ze strany provozovatele.

Pokud nemáte žádné zkušenosti s pronájmem e-shopu, tak vězte, že se není opravdu čeho obávat a jeho pronajmutí je opravdu jednoduché. Stačí si jen vybrat webovou službu, která nabízí levný pronájem e-shopu, vznést poptávku a během pár minut už můžete mít vlastní e-shop!

Většina stránek, poskytující pronájem e-shopu, rovněž nabízí zkušební dobu, po kterou si můžete e-shop vyzkoušet, jestli vám plně vyhovuje, a až poté se rozhodnout, zdali o něj máte skutečně zájem.

E-shop na míru

Pokud se chcete podílet na tvorbě e-shopu od jeho návrhu, přes implementaci až po následné zprovoznění, ale zároveň k tomu nemáte potřebné znalosti či dostatek času, tak můžete svěřit svůj e-shop do rukou profesionálů, kteří ho následně vytvoří dle vašich představ a přání.

E-shop na míru představuje nejlepší volbu v případě, kdy jsou vaše představy o tom, jak by měl e-shop vypadat, značně specifické a těžké na realizaci.

Nevýhodou tohoto řešení je bezesporu jeho finanční náročnost, neboť během tvorby je využíván drahý lidský kapitál v podobě programátorů a výsledná cena tak i v případě vytvoření nejzákladnějšího e-shopu většinou neklesne pod 20 000 Kč.

Taktéž provozování e-shopu na míru je značně nákladné a problematické, neboť pokaždé, když si přejete něco na e-shopu změnit, tak musíte kontaktovat firmu, která pro vás e-shop vytvářela a dohodnout se na jeho úpravě.

E-shop zdarma

K vytvoření kvalitního e-shopu nepotřebujete spoustu peněz, dokonce k jeho vytvoření nepotřebujete ani 1 haléř! E-shop si totiž můžete vytvořit sami na jedné z domén, které toto umožňují.

Ovšem je potřeba počítat s tím, že zdarma nikdy nedostanete plnohodnotný e-shop, vždy zde bude existovat nějaké omezení, povětšinou toto omezení bude představovat počet položek, které na e-shopu můžete prodávat.

Navíc doména provozovatele webu se objeví i ve webové adrese vašeho e-shopu a pro zákazníky, tak bude adresa vašeho e-shopu hůře zapamatovatelná.

E-shop zdarma představuje ideální volbu pro ty, kteří nechtějí do e-shopu investovat peníze, a to jak do jeho vytvoření, tak i do jeho následného provozování, i to je totiž zdarma.

Nakonec bych rád ještě osvětlil pojem zdarma, neboť jak se říká, tak nic není zdarma a totéž platí i zde. Člověk totiž musí při tvorbě e-shopu obětovat svůj čas, který rozhodně nulovou hodnotu nemá.

Tudíž pokud chcete ušetřit váš drahocenný čas, tak se raději porozhlédněte po variantě pronájmu e-shopu.

Může vyzkoušet např. e-shopové řešení Zoner inShop, které nabízí kromě mnoha různých funkcí, propojení s dodavateli a účetními systémy i možnost otestování na 60 dní zcela zdarma. Demoverze e-shopu není omezena funkcemi, takže si můžete klidně vyzkoušet prodej přímo na vaší vlastní doméně.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz