Home pro Ženy Jak na oblíbené nutellové recepty

Jak na oblíbené nutellové recepty

by czeko
0 comment

Italské potraviny jsou sázkou na jistotu, lískooříšková pomazánka od Ferrera, italského výrobce cukrovinek, není výjimkou. Někteří si Nutellu rádi vychutnávají samotnou, jiní ji naopak přidávají jako jednu z ingrediencí do sladkých receptů. Jaké jsou ty nejoblíbenější a jak si je jednoduše připravit z pohodlí domova?

Zmrzlina

Jednou z možností, jak lískooříškovou pomazánku zužitkovat, je vyrobení domácí zmrzliny. Pořídit suroviny za výhodné ceny je možné například díky letáku Billa. Po čem konkrétním se v letáku Billa porozhlédnout? Samozřejmě bude k výrobě domácí zmrzliny potřeba Nutella, následně kondenzované mléko, smetana ke šlehání a nasekané oříšky. 

Jako první se do tuha vyšlehá smetana, ke které se následně přidá kondenzované mléko i Nutella. Opět se všechny ingredience vyšlehají a poté se do směsi přisypou nasekané oříšky, ať už lískové nebo vlašské. Takto vyrobená Nutella zmrzlina se nalije do připravené formy, přikryje potravinářskou fólií a několik hodin se nechá chladit v mrazáku, než bude servírována.

Palačinky

Pozadu v oblíbenosti nezůstávají ani palačinky, přičemž potřebné ingredience je opět možné za výhodné ceny nakoupit díky letáku Billa nebo díky NORMA letáku. Prodejny NORMA jsou navíc dostupné ve spoustě českých měst a svým zákazníkům nabízejí rozsáhlý sortiment. V NORMA letáku je tedy žádoucí vyhledat hladkou mouku, vejce, Nutellu, mléko, moučkový cukr a sůl. 

Postup je zcela jednoduchý, z hladké mouky, vejce, mléka, moučkového cukru a špetky soli se ušlehá těsto, které je následně potřeba z obou stran osmahnout na pánvi. Jakmile budou palačinky hotové, potřou se Nutellou a stočí se. Pro ozvláštnění je možné přidat nakrájené ovoce, především jahody či lesní plody, nebo šlehačku. Kromě tradičního palačinkové těsta doporučujeme vyzkoušet i banánovou verzi nebo proteinovou. 

Koktejl

Připravit si pro oslazení života je možné i Nutella koktejl, kdy je výhodné porozhlédnout se po obchodech, kde v současné chvíli probíhá Nutella akce. Využitím Nutella akce se vytvoří nejen chutný nápoj, ale i cenově dostupný. Vytvořit si koktejl můžete v nealkoholické i alkoholické variantě, ta alkoholická se liší pouze přidáním několika lžiček rumu. Do mixéru se vloží Nutella, čokoláda, vanilkový cukr, zakysaná smetana a vše se důkladně promixuje. Takto vzniklá směs se přelije do připravených sklenic a na vrch se může přidat ještě šlehačka, kakao nebo čokoládové hoblinky. 

Nutella receptů je opravdu velké množství, často se pomazánka z oříšků přidává také do cupcaků, muffinů, závinů anebo bábovek. Doporučujeme také nebát se experimentovat a nějaký ten Nutella recept si vykouzlit i sami. 

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz