Domů » Jak na oblíbené nutellové recepty

Jak na oblíbené nutellové recepty

by Emma Nová

Italské potraviny jsou sázkou na jistotu, lískooříšková pomazánka od Ferrera, italského výrobce cukrovinek, není výjimkou. Někteří si Nutellu rádi vychutnávají samotnou, jiní ji naopak přidávají jako jednu z ingrediencí do sladkých receptů. Jaké jsou ty nejoblíbenější a jak si je jednoduše připravit z pohodlí domova?

Zmrzlina

Jednou z možností, jak lískooříškovou pomazánku zužitkovat, je vyrobení domácí zmrzliny. Pořídit suroviny za výhodné ceny je možné například díky letáku Billa. Po čem konkrétním se v letáku Billa porozhlédnout? Samozřejmě bude k výrobě domácí zmrzliny potřeba Nutella, následně kondenzované mléko, smetana ke šlehání a nasekané oříšky. 

Jako první se do tuha vyšlehá smetana, ke které se následně přidá kondenzované mléko i Nutella. Opět se všechny ingredience vyšlehají a poté se do směsi přisypou nasekané oříšky, ať už lískové nebo vlašské. Takto vyrobená Nutella zmrzlina se nalije do připravené formy, přikryje potravinářskou fólií a několik hodin se nechá chladit v mrazáku, než bude servírována.

více v článku...

Palačinky

Pozadu v oblíbenosti nezůstávají ani palačinky, přičemž potřebné ingredience je opět možné za výhodné ceny nakoupit díky letáku Billa nebo díky NORMA letáku. Prodejny NORMA jsou navíc dostupné ve spoustě českých měst a svým zákazníkům nabízejí rozsáhlý sortiment. V NORMA letáku je tedy žádoucí vyhledat hladkou mouku, vejce, Nutellu, mléko, moučkový cukr a sůl. 

Postup je zcela jednoduchý, z hladké mouky, vejce, mléka, moučkového cukru a špetky soli se ušlehá těsto, které je následně potřeba z obou stran osmahnout na pánvi. Jakmile budou palačinky hotové, potřou se Nutellou a stočí se. Pro ozvláštnění je možné přidat nakrájené ovoce, především jahody či lesní plody, nebo šlehačku. Kromě tradičního palačinkové těsta doporučujeme vyzkoušet i banánovou verzi nebo proteinovou. 

Koktejl

Připravit si pro oslazení života je možné i Nutella koktejl, kdy je výhodné porozhlédnout se po obchodech, kde v současné chvíli probíhá Nutella akce. Využitím Nutella akce se vytvoří nejen chutný nápoj, ale i cenově dostupný. Vytvořit si koktejl můžete v nealkoholické i alkoholické variantě, ta alkoholická se liší pouze přidáním několika lžiček rumu. Do mixéru se vloží Nutella, čokoláda, vanilkový cukr, zakysaná smetana a vše se důkladně promixuje. Takto vzniklá směs se přelije do připravených sklenic a na vrch se může přidat ještě šlehačka, kakao nebo čokoládové hoblinky. 

Nutella receptů je opravdu velké množství, často se pomazánka z oříšků přidává také do cupcaků, muffinů, závinů anebo bábovek. Doporučujeme také nebát se experimentovat a nějaký ten Nutella recept si vykouzlit i sami. 

Redakce doporučuje