Home Magazín Jak daleko dokáže jaguár doplavat?

Jak daleko dokáže jaguár doplavat?

by czeko
0 comment

Jaguáry většinou vidíme, jak skáčou po vodních plochách a útočí na svou kořist. Někdy jsou také viděni, jak překonávají řeky a potoky, aby se dostali na druhou stranu.

Častěji však zůstávají a potápějí se stále v malé oblasti vodní plochy. Dělají to proto, aby se jednoduše udrželi ve vodě, případně plavali, nebo při hledání ryb či jiných vodních živočichů, kterými by se mohli živit.

Nevidíme je plavat příliš daleko. Je vidět, že pouze skáčou, útočí, potápějí se nebo prostě zůstávají na vodní hladině.

Na rozdíl od jaguárů byli tygři viděni plavat na vzdálenost několika kilometrů, a dokonce bylo zaznamenáno, že jeden dospělý tygr uplave 30 km za jediný den.

V případě jaguárů však neplavou na tak velkou vzdálenost. Byli pozorováni, že za den uplavou pouze necelý 1 km.

To neznamená, že by nedokázali plavat jako tygři na vzdálenost několika kilometrů, ale tak daleko neplavou, dokud to není potřeba.

Zajímají Vás také další zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, proč si bobr staví přehrady a jak získává klády ze stromů nebo proč milujeme morčata jako naše mazlíčky či zda se bát či nebát jezevce, což je šelma, která si troufne i na větší zvířata.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz