Home pro Ženy Velikonoční vajíčka

Velikonoční vajíčka

by czeko
0 comment

Na Velikonoce je tradiční zdobení vajíček. Většinou se používají bílá od slepice leghornky, která se dobře barví. Vajíčka jsou velikonoční dekorace, které znamenají znovuzrození na jaře. 

Barvila se už ve starém Egyptě a Persii na červeno. I u nás bylo oblíbené barvit vajíčka travinami či slupkami od cibule a česneku.

Používala se také červená řepa, kopřivy nebo mrkev. Obarvit vajíčka můžete také červeným vínem, špenátem i borůvkami.

Nejstarší kraslice, která byla zdobená, má stáří 2300. Historicky doložené je barvení vajíček z Anglie z roku 1290, kdy byly obarveny na zlato. Vajíčka se barví voskem, slámou nebo jsou drátkovány.

Barví se přírodními barvami. Každá barva má svůj význam. Modrá je naděje do dalšího roku, zelená přírodu a žlutá má připomínat kuřátka.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jak se z housenky stane krásný motýl nebo co loví jaguár či proč je křeček oblíbený mazlíček spousty lidí.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz