Home Bydlení Finská sauna

Finská sauna

by czeko
0 comment

Finská sauna má původ ve Finsku, stejně tak je rozšířená také v dalších severských zemích s podobnou kulturou, jako je Estonsko, Litva nebo Lotyšsko. Stále častěji se však začíná objevovat i u nás, kde můžete navštívit wellness komplexy a resorty, ve kterých bývají přístupné veřejné sauny, nebo si můžete dopřát luxus vlastní sauny přímo u vás doma nebo na zahradě.

Finská sauna je kabina, v níž by se teplota měla pohybovat okolo 90 – 100 stupňů celsia. Je vytápěna pomocí lávových kamenů, samotné saunování tak může probíhat buď jako suchý provoz nebo za polévání lávových kamenů vodou, díky čemuž vznikají parní nárazy zvyšující vlhkost v sauně. Jejich účinek můžete regulovat samostatně dle vaší potřeby nebo si obstaráte saunu s kamny, které mají vestavěný výparník. Ten zajistí automatické hlídání vlhkosti za vás.

Pro správný účinek se před vstupem do kabiny řádně osprchujte mýdlovou vodou či sprchovým gelem, v kabině setrvejte 10-15 minut, ale pouze do té doby, dokud je vám to příjemné. Nezapomeňte na postupné ochlazení za pomocí sprchy či chladící lázně a následný odpočinek. Celou proceduru zopakujte ideálně ve třech fázích, přičemž se nebraňte delší relaxaci po závěrečné fázi. Stále poslouchejte a vnímejte své tělo.

Pokud se pro finskou saunu rozhodnete, měli byste vědět něco o jejích principech, fungování, a také jak se správně saunovat. Poslední zmíněné je velmi důležité, se vším ostatním vám poradíme my. Naše firma se výrobou saun zabývá již více než 15 let a vaše přání a sny jsou naší prioritou. Nevíte si rady, jak s pořízením vlastní sauny začít? Nezoufejte a obraťte se na nás.

Naši odborníci vás vyslechnou, představí vám možnosti a společně proberete plán, který pro vás bude nejlepší. Zohlední veškeré aspekty, které jsou pro vás důležité. Pracovat s vámi budou tak dlouho, dokud nebude vaše představa dovedena k dokonalosti. Obdržíte tedy návrh, sauna vám bude ušita přímo na míru, doladění veškerých detailů je samozřejmostí. Samotnou montáž pak provádí pouze odborník, který saunu také sestavil,
a nezabere více než jeden den.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz