Home Zdraví Chápání nostalgie pohledem psychologů dnes

Chápání nostalgie pohledem psychologů dnes

by czeko
0 comment

Základy nového pohledu na nostalgii v dnešním širším slova smyslu položil sociolog Fred Davis v druhé polovině 20. století. Podařilo se mu vlastní poznatky navíc i exaktně demonstrovat.

Dnes můžeme říci, že účastníci výzkumů si častěji spojovali asociace jako teplo, staré časy, dětství a stesk s nostalgií než se samotným steskem po domově, což naznačuje, že lidé dokážou mezi těmito dvěma pojmy rozlišovat.

V této tradici se však ve významnější míře nepokračovalo. Výzkumy tohoto psychologického pojmu proto zůstávají poměrně vzácné a omezují se především na oblast psychologie spotřebitele.

Ty se nostalgií zaobíraly nejen z pohledu výrobků, ale také se věda zaměřila na hodnocení písní, a to ve výzkumu z konce 80. let.

Psychologové dospěli v obou případech k závěru, že se uživatelům zdá to, s čím mají zkušenosti z mládí, subjektivně lepší. A jak se k nostalgii stavíme nyní?

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jak a co nám řekne horoskop  nebo  kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.

You may also like

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz