Home Bydlení Co nám pomůže při výběru dveřního kování?

Co nám pomůže při výběru dveřního kování?

by czeko
0 comment

Aby se vám v domácnosti dobře žilo, musíte si ji zařídit k naprosté dokonalosti. Pokud se vám nelíbí váš interiér, je třeba změnit nábytek, možná jen nově vymalovat. Nebo vám celkový pocit z interiéru kazí jedna maličkost, a to dveřní kování. Většinou při výběru kování na interiérové dveře se sáhne po prvním kování, které člověku přijde pod ruku. Jenže pravdou je, že interiérové kování hraje velkou roli při celkovém pocitu z domova. Proto výběr kliky opravdu nepodceňujte a raději si s výběrem dejte na čas. 

Aby však výběr kování pro interiérové dveře či pro jiný typ dveří nebyl nic těžkého, máme pro vás několik tipů, které vám jistě při výběru pomůžou. 

Zjistěte si orientaci dveří i jejich tloušťku

Pokud si vybíráte bezpečnostní kování nebo například kování v kombinaci klika/koule, musíte si zjistit, na jakou stranu se dveře otevírají, respektive jaká je orientace dveří. V případě levých dveří s levou klikou jsou viditelné panty na levé straně, v případě pravých dveří s pravou klikou jsou panty viditelné na pravé straně. 

Kromě orientace dveří je třeba v každém případě vědět, jak jsou dveře tlusté. Řada lidí si tloušťku nezjišťuje, což je samozřejmě chyba. Tloušťku dveří je naopak nutné znát, abyste si vybrali dostatečné dlouhé spojovací šrouby a abyste se tak vyhnuli problémům při montování dveří. 

Jaká je rozteč dveří?

Při výběru správného interiérového kování nám také pomůže vědět to, jaká je rozteč dveří. Jenže co je to rozteč? Roztečí se myslí vzdálenost mezi osou kliky a osou klíče. Pokud jste si jistí tím, že chcete koupit štítové kování, pak vzdálenost rozteči opravdu musíte znát. U rozetového kování tuto informaci znát nemusíte, jelikož rozetové kování se skládá ze dvou dílu, a sice z kliky a z otvoru na zámek. U štítového kování je to jeden celek, jeden kus, proto musí dokonale sedět vámi zjištěné rozteči.

You may also like

Leave a Comment

O nás

LiveMag internetový magazín o módě a životním stylu. Magazín pro ženy. Pohodové čtení pro muže. LiveMag.

2024 – © Press-Media.cz, Praha 4, zajišťujeme publikaci PR článků a reklamu na webu.
Redakce: info@press-media.cz